Cocain ‘n’ Caviar, Sráč, Perníková atd. To je jen krátký výčet Sharlotinných songů, díky kterým jste si ji možná zapamatovali jako pořádnou drsňačku a uličnici, ať už kvůli jejím klipům, textům nebo jen názvům písní. Sharlota dnes na kanál Blakkwood Records ale vypustila cover na song Welcome to the Jungle, svůj první cover vůbec, a jak se ho zhostila, si poslechněte níže.

Originální rychlou a poměrně tvrdou píseň Welcome to the Jungle má na svědomí legendární americká hard rocková kapela Guns N’ Roses. Jediné, co z ní Sharlota ponechala, je, dá se říct, jen text. Její cover je téměř o polovinu kratší, výrazně pomalejší a Sharlotin zpěv doprovází pouze zvuk piána.
Pokud máte Sharlotu zažitou pouze jako rapperku, určitě vás tento její počin mile překvapí. O svých nadprůměrných hlasových kvalitách a o tom, že je i velmi citlivou osobou, však dala vědět již v minulosti, například v songu Duše na featu s Renne Dangem, kde zpívá dojemný text na počest zesnulým.
Ve zmiňovaném coveru na Welcome to the Jungle navíc ukázala, že se vůbec nemusí stydět ani za svoji angličtinu, která jí naopak i dost sedne a kdyby se rozhodla něco znovu vyzkoušet v angličtině i v budoucnu, nikdo se jistě zlobit nebude. Vizuální doprovod byl natočen v Bratislavě a i když se Sharlota projíždí na kolečkových bruslích v oblečení jako malá holčička, tak se svojí plynulostí a jednoduchostí ke coveru hodí.

Nyní se musíme sami sebe ptát, co Sharlotě sedne víc. Někdo v tom má možná jasno, někdo ne. Jasno v tom zřejmě nemůže mít ani Sharlota, ale s ohledem na to, že jí je teprve 19 let a stále se vyvíjí, to vůbec nevadí. Je otázkou času, jaký hudební styl jí k srdci přiroste víc a co bude více bavit její fanoušky.

Určitě je ale fajn, že ani po vydání desky Vdova (kupuj zde, stahuj zde), Sharlota nelení a pracuje dál na sobě i dalších věcech.

Co si o tomto počinu myslíte vy a jakým směrem by se podle vás měla Sharlota ubírat?  Vaše názory nám určitě napište do komentářů pod článek nebo na Facebook.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit