Rok s rokem se sešel a ve čtvrtek 29. ledna, v den, kdy se rozdávají ještě středoškolským studentům vysvědčení, se konal festival studentských kapel pod názvem KONEC POLOLETÍ v Chapeau Rouge.

Okolo 19h se začal rozjíždět program, kdy na akustickém middle stage začali hrát Frenchise, kteří celý setlist zakončili skvělou předělávkou Gold On The Ceiling od The Black Keys. Na hlavní stage se už mezitím připravoval Sirotčinec, který předvedl skvělé vystoupení na podporu svého debutového a texty i celkem kontroverzního  alba Obyvatelé hotelu já, jehož frontman může hlasem připomínat Johna Newmana.

Dále vystupovali I Love You Honey Bunny, kteří už začínají být velmi zaběhlým jménem mezi pražskou mládeží a jejich song Yellow & Blue by se klidně mohl stát rádiovým hitem.

Též nesmíme zapomenout na další kapely jako The Vanilles, The Colorblinds, Pilot, či Make Them Scream, které by si zasloužily více pozornosti.

Bohužel pro všechny vystupující kapely, začali lidé přicházet ve větší míře až po jejich odehrání na DJ’ské sety, což je trochu smutné, ale zato tam měli alepoň opravdu svoje fanoušky a lidi, které hudba zajímala víc, než kolik alkoholu za večer vypijí.

Tím, že se na takových festivalech vždy sejdou studenti z Prahy, si máte pořád s kým povídat a pořád koho zdravit, jako v mém případě, kdy jsem si už občas ani nepamatoval jména dotyčných. Bodejť by ne, když na festivalu vystupují především samotní studenti středních škol a též ho i převážně studenti středních škol pořádají, za což klobouk dolů.

Když shrneme skvělé kapely a dobrou atmosféru, tak nezbývá nic jiného, než se těšit na další ročník.

 

Foto: facebook.com/chapeaucz od Serap Sönmez

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit