V Lucerna Music Baru v pondělí vystoupila kanadské zpěvačka Kiesza, známá svými hity jako Hideaway, No Enemiesz nebo Giant In My Heart, které sekundovala slovenská zpěvačka Mista.

Hned na začátku večera vystoupila mladá zpěvačka Mista ze Slovenska, která si pomalu, ale za to odhodlaně dláždí cestu slibné kariéře. Je vidět, že po letech vystupování už si je na pódiu konečně více jistá a její sympatický look potěšil nejednoho diváka.

Kolem desáté hodiny večerní přišla na pódium hlavní hvězda večera a toť kanadská zpěvačka Kiesza, která předvedla minimalistickou, za to ale opravdu úžasnou taneční show, která strhla nejednoho fanouška. Ba ne. V prostorách panovala velmi uvolněná atmosféra vyplněná tancujícími lidmi kolem barů nebo před pódiem.

První polovinu show si Kiesza podávala songy jako jednohubky bez zbytečného guláše kolem, ale když zasedla za klavír a předvedla co v ní je, tak se nejednomu zatajil dech. Od té chvíle na ní bylo vidět, že je uvolněnější a nebála se ani si s publikem různě hrát.

U vystoupení mainstreamových zpěvaček se vám může často stát, že budete zklamáni, že to, co se ozývá z reproduktorů, není to, co by jste slyšet chtěli, ale u Kieszy je to jiný. Narozdíl od alba se vám její hudba dostane mnohem víc pod kůži a probudí ve vás doposud neobjevené taneční nadání.

Aneb jak komentovala vyprodaný Lucerna Music Bar jedna velmi sympatická slečna po mé pravici: ,,Češi možná přece jen mají vkus’’.

Foto: Jan Kuča Photography

Video: www.YouTube.com