2016 již klepe na dveře a 2015 se za pár dní stane minulým rokem. Ani uplynulý rok nebyl chudý na novinky v branži mobilních aplikací a her a my vám vybrali ty, o které byste určitě neměli přijít.

APLIKACE

ENLIGHT

Enlight je aplikace na úpravu fotek od Lightricks a stojí 3,99€, tedy v přepočtu asi 107 Kč. Mezi uživateli je hodnocena jako aplikace, která má skoro všechno, co je k úpravě fotek nutné – úpravy světla, barvy, kontrast, velikosti, ale i možnost přidání textu či různých efektů.

DARKROOM

Další “appka” na upravení pořízené fotografie od Bergen Co. Darkroom je skvělou volbou, pokud se chcete posunout od základního upravování na vyšší úroveň. Jestli se necítíte na těžší aplikace, jako například Photoshop Touch nebo Filterstorm Neue, je Darkroom to přesně pro vás. A navíc je zdarma.

zdroj: iphoneblog.de

FIT MEN COOK – HEALTHY RECIPES

Vánoce jsou svátky klidu, odpočinku a dobrého jídla – pokud se, stejně jako většina, chystáte na novoroční dietní režim a potřebujete inspiraci, Fit Men Cook vám v mobilu nesmí chybět. V aplikaci najdete recepty zdravé, lehké na přípravu a rychlé. Mimo toho máte možnost si psát nákupní seznam nebo si počítat přijaté a vydané kalorie.

zdroj: uncrate.com

TIMELINE

Pokud nemáte přes den moc času nebo nejste příznivcem českých médií, je tahle aplikace skvělou možností, jak zůstat informován a ve středu dění – jediné, co k tomu potřebujete, je znalost angličtiny. Timeline je speciální tím, že řadí zprávy do kontextu, což prohloubí vaše vědomosti a ovlivní přemýšlení nad daným titulkem.

zdroj: businessinsider.com.au

PERISCOPE

Díky Periscopu můžete sdílet video živě se světem. Poněvadž sdílíte video “live”, zobrazují se vám followers, kteří vaše video sledují, a případně od nich dostáváte “srdíčka”. Periscope používají též české známé tváře, jako třeba hudebník Renne Dang nebo fotbalista Lukáš Vácha. Aplikace byla též zvolena aplikací roku.

zdroj: freshmenslife.com

HRY

FIFA 16 ULTIMATE TEAM

Fifa sama o sobě je každoročním trhákem už hezkých pár let. Většina z nás si ji kupuje na herní konzole, avšak Fifu 16 můžete mít i na svém telefonu – ve skvělé grafické podobě, samozřejmě. Novinkou je oslava hráče, který vstřelil gól. Výhoda je, že si poté můžete zahrát kdekoliv jste a potřebujete k tomu pouze svůj mobil.

zdroj: play.google.com

LARA CROFT GO

zdroj: techtimes.com

Hra podle stejnojmenného filmu s Angelinou Jolie jako hlavní hrdinkou. Ve hře máte 101 částí, ve kterých musíte splnit určitý úkol, abyste se mohli posunout dál. Tato hra byla jmenována hrou roku 2015 a stojí 1,99€.

FALLOUT SHELTER

Princip hry je stavět obydlí v podzemí, najít jeho obyvatelům dobrou práci a udržovat jejich štěstí na vysoké úrovni. Dále se prozkoumává okolní krajina, kde na vás čeká buď velký objev či smrt. Hra vyhrála cenu Golden Joystick 2015 za nejlepší mobilní hru.

zdroj: itunes.apple.com

Souhlasíte s naším výběrem, nebo je pro Vás vítězem jiná aplikace?

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit