Tuto středu proběhl Apple Event, událost, kterou sledovaly milióny lidí po celém světě a kde byly představeny nové jablečné produkty. A jaké to byly?

iPhone

Největší lákadlo proběhlé konference – Apple iPhone. Nejikoničtější mobil všech dob. A ve středu byly představeny hned dva modely a to iPhone 6s a iPhone 6s Plus. Oba jmenovaní mají stejné parametry, co se týče výkonu, fotoaparátu a vybavení, ovšem liší se, stejně jako minulá generace, displejem, rozměry a výdrží baterie. O výkon telefonu se bude starat procesor A9 s 64-bitovou architekturou a mnoha uživateli tolik vymodlená dvougigabytová paměť RAM. Ovšem jedno z největších lákadel letošních iPhonů je nová kamera iSight s 12 megapixely, která bude umět tkzv. Live Photos, což je funkce, která když vyfotíte fotku zárověň nahraje kratičký videozáznam a tak bude fotka “jako živá”. Přední kamerka ovšem také nezůstala bez povšimnutí a dostalo se jí vylepšení z 1,2 MP na 5 MP! Ovšem z čeho jsem já, jakožto filmař, opravdu nadšený, je záznam videa ve 4K! To je neuvěřitelné rozlišení 3840×2160. Další velkou novinkou je 3D Touch, což je nový displej, který dokáže snímat tlak a rozšiřuje ovládácí možnosti iPhonu.

iPhone 6s a 6s Plus bude k mání někdy na přelomu října a listopadu a jeho ceny budou startovat zhruba na 21.000 Kč za 16 GB verzi. Ovšem zakoupit si budete moci i verzi 64 GB a 128 GB a bude dostupný v barvách Space Grey, Silver, Gold a v nové barvě Rose Gold!

Snímek obrazovky 2015-09-10 v 23.15.49

iPad Pro

iPad Pro je nový iPad v Apple portfoliu a je to tedy pořádně nadupaný iPad, který disponuje displejem o velikosti 12,9 palců, což je skoro jako 13 palcový Macbook. Tento iPad se také může pochlubit novým procesorem A9x, který je výkonostně velmi vyspělý. K novému iPadu je také poprvé v historii prodáván i stylus “Apple Pencil”, věc, kterou Steve Jobs nesnášel, ovšem k tak velkému iPadu ani nejde jinak než stylus prodávat.

iPad Pro bude dostupný ve třech barvách a to ve Space Grey, Silver a Gold. Také budou dostupné tři verze a to 32 GB Wi-Fi, 128 GB Wi-Fi a 128 Wi-Fi + mobilní data.

Snímek obrazovky 2015-09-10 v 23.14.10

iOS 9

Nový iPhone = nový iOS. Tato rovnice platí po dlouhá léta a ani letos není vyjímky. Nový iOS 9 vypadá velmi dobře, systém už chvíli testuji a jsem nadšen. Systém je velmi rychlý, graficky lehce pozměněný a zabírá méně místa. Nově je v iOS 9 také nová emotikona a to konečně smajlík ukazující prostředníček a snad všechny vlajky světa (i česká tam je 🙂 ). iOS 9 bude obsahovat funkci “Move to iOS”, která pomůže těm, kteří chtějí přejít z Andoidu na iOS. Jednoduše svůj nový iPhone propojíte se svým androidem a stáhnou se vám vaše aplikace a soubory. Nově také iOS obsahuje “Režim nízké spotřeby”, který když zapnete, šetří baterku a získáte díky ní tak hodinku navíc. Snímek obrazovky 2015-09-10 v 23.17.50

Apple TV

Nový model Apple TV je velmi přelomový a to tím, že dostal vlastní operační systém – tvOS. Tento systém je hodně spojený se Siri. Například Siri řeknete, že chcete vyhledat všechny bondovky a Siri je vám do pár minut vyhledá. TvOS dokonce podporuje pořádné hry, takže hraní na televizi dostane nový rozměr. Vše budete ovládat jen pomocí jednoho velmi stylového ovladače. Bohužel špatná zpráva pro nás, malé Středoevropany – u nás bude Apple TV 4. generace velmi osekaná a prý k ní dokonce dostaneme jiný ovladač než sousední Němci. No, necháme se překvapit.

Snímek obrazovky 2015-09-10 v 23.16.49

Apple Watch a Watch OS 2

Apple Watch je rozhodně vyjímečná věcička, bohužel k nám ještě nedorazila, přestože Apple vydal již druhý Watch OS. Samotné hodinky se nedočkaly mnoha úprav, jen přibyly dvě nové barvy a to Gold a Rose Gold. Také byly představeny nové řemínky k hodinkám, které si můžete samostatně dokupovat a měnit, takže vaše Apple Watch budou více podle vašich představ. Výraznějších změn dostál samotný operační systém Watch OS, který nyní povoluje aplikace třetích stran, bez nutnosti mít je nainstalované v iPhonu. Dokonce už na Watch OS dorazil i Facebook Messenger či nová aplikace iTranslate, kdy hodinkám jednoduše řeknete, co a do jakého jazyka potřebujete přeložit a ony to přeloží.

Snímek obrazovky 2015-09-10 v 23.21.06

Pár dalších novinek

  • Apple výrazně zlevnil iCloud a nyní máte 50 GB za 0,99 centů
  • starší iPhony výrazně zlevnily (např. iPhone 6s Plus nyní koupíte od 21 700 Kč)
  • iPhone 5C se přestal prodávat
  • Byly představeny nové docky a obaly ve všech 4 barvách

Snímek obrazovky 2015-09-10 v 23.11.24

Jak hodnotíte nové produkty a veškeré novinky, které Apple představil? Co vás nejvíce potěšilo, překvapilo, nebo naopak zamrzelo? Napište nám do komentářů!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit