V minulém díle, který můžete najít zde, jste se dozvěděli něco málo o Nike Air Force 1, dnes si povíme o historii a zajímavostech ohledně Adidas Superstar, které jsou neméně legendární jako již zmíněný pár od Nike.

Adidas Superstar byly a nebo vlastně pořád jsou basketbalové boty, které vznikly roku 1969. Prvních pár let od vydání je nosilo něco kolem 75 % hráčů NBA. Před 29 lety RUN DMC udělali song “My Adidas”, poté podepsali reklamní kontrakt s Adidasem, který činil 1 milion dolarů. V roce 2005, kdy Adidas slavil 35. výročí Superstarů, vzniklo spoustu párů Superstarů s kolaboracemi s různými umělci, hudebníky a návrháři. Mezi jedním z 35 různých párů vznikl i pár s číslem 15, RUN DMC.

RUN DMC

Nyní přejděme ke kolaboracím. Jedno nedávné kolabo, které kolem sebe mělo strašně moc hype: Adidas Superstar x Pharrell Williams. Jedna bota, 50 odstínů několika barev a každý si podle mne našel to své. Dále stojí za zmínku zajímavé trojkolabo s Undefeated a Bape a na závěr například i kolaborace s Neighborhood.

colabo

To je z článku vše, určitě vlastníte pár také, posílejte do komentářů fotky, pošlete i ten, který by jste chtěli vlastnit a nezapomeňte napsat další legendární pár tenisek, o kterých má být další článek!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit