V minulém díle, který můžete najít zde, jste se dozvěděli něco málo o Nike Air Force 1, dnes si povíme o historii a zajímavostech ohledně Adidas Superstar, které jsou neméně legendární jako již zmíněný pár od Nike.

Adidas Superstar byly a nebo vlastně pořád jsou basketbalové boty, které vznikly roku 1969. Prvních pár let od vydání je nosilo něco kolem 75 % hráčů NBA. Před 29 lety RUN DMC udělali song “My Adidas”, poté podepsali reklamní kontrakt s Adidasem, který činil 1 milion dolarů. V roce 2005, kdy Adidas slavil 35. výročí Superstarů, vzniklo spoustu párů Superstarů s kolaboracemi s různými umělci, hudebníky a návrháři. Mezi jedním z 35 různých párů vznikl i pár s číslem 15, RUN DMC.

RUN DMC

Nyní přejděme ke kolaboracím. Jedno nedávné kolabo, které kolem sebe mělo strašně moc hype: Adidas Superstar x Pharrell Williams. Jedna bota, 50 odstínů několika barev a každý si podle mne našel to své. Dále stojí za zmínku zajímavé trojkolabo s Undefeated a Bape a na závěr například i kolaborace s Neighborhood.

colabo

To je z článku vše, určitě vlastníte pár také, posílejte do komentářů fotky, pošlete i ten, který by jste chtěli vlastnit a nezapomeňte napsat další legendární pár tenisek, o kterých má být další článek!

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?