V médiích ne tak propagovaná výstava, nesoucí název Osvětimské album, není sice pro slabé povahy, ale vidět by ji měl snad každý.

Výstava v Domu fotografie ukazuje dříve často nezveřejňované fotografie z tzv. Osvětimského alba, které tvořil podle všeho esesák (autorů mohlo být i více) v táboře Osvětim – Auschwitz. Autor fotil obyvatele a vězně tábora v různých situacích, jako příjezd do tábora, selekce, apod. V Česku jsou tyto fotografie k vidění poprvé. Kromě fotografií naleznete ve výstavních prostorech i krátké výpovědi vězňů.

Výstava rozhodně není pocitově příjemná, nicméně dle mého názoru by ji mělo vidět co nejvíce lidí. Je velmi unikátní a působivá. Prezentuje to, co (snad) všichni známe, ale v úplně jiné formě.

Tolik utrpení, zbytečných smrtí a naprostá vracející se absurdita je to, co fotky prezentují, a to, co byste mohli/měli vidět v Revoluční ulici už jen do 27. září. Informace o výstavě najdete na www.ghmp.cz. Nezapomeňte nám dát vědět, jaký ve vás zanechala výstava pocit.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit