Na začátku týdne jsme vám představovali pět námi vybraných nejlepších holčičích skupin. Dneska vám představíme pět nejlepších boybandů, které byly také založeny převážně jako marketingový produkt, ale většina z nich začala směřovat i ke kvalitnější hudbě a nějaké té umělecké hodnotě.

5. Backstreet Boys

Americký businessman Lou Pearlman se inspiroval úspěchem New Kids On The Block a v 90.letech pomocí konkurzu našel pět chlapců, kteří se díky šikovným producentům vyšplhali na hitparády v Německu, či absolvovali turné po Asii a Kanadě. Úspěch kapely v USA se dostavil až při odchodu jejich ”stvořitele”, který si bral 75 % zisku a vkládal je do svého dalšího projektu – NSYNC. Kapela sice funguje dodnes už jen ve čtyřech, prodala přes 100 milionů desek, ale takového úspěchu, jako zažili například se skladbou Everybody (Backstreet’s Back), se už pravděpodobně nedostaví.

4. NSYNC

Už zmínění NSYNC, založení Lou Pearlmanem, měli být protiváhou tehdy úspěšným Spice Girls. Úspěch se dostavil hned s prvním albem, po kterém následovala ještě další dvě, než se skupina rozpadla. Za svoji tvorbu si vysloužili nominaci na cenu Grammy, nebo se také objevili v animovaném seriálu Simpsonovi. Kapela, která svými romantickými cajdáky dojímala dívky k slzám po celém světě, se rozpadla v roce 2002 současně s vydáním debutové desky jednoho z jejich členů – Justina Timberlake, který je dnes považován za novodobého krále popu. A právě na jeho vystoupení při udílení cen MTV VMA 2013 se dala kapela zas na chvíli dohromady.

3. One Direction

Ať se vám to líbí nebo ne, tak One Direction v poslední době kralují hitparádám po celém světě, prodávají miliony desek a vyjíždějí na jedno vyprodané turné za druhým. Tahle pětičlenná parta se dala dohromady při soutěži X-Factor a od té doby nás obohacují hity jako What Makes You Beautiful, One Thing, Live While We’re Young či Best Song Ever, které, musíte uznat, jsou minimálně aspoň trochu návykové a kupříkladu album Take Me Home je velmi povedený pop. Jak už to tak ale bývá, tak někdo vždy odejde. Tím je v tomto případě Zayn Malik. V současné době se skupina připravuje vydat svoje páté studiové album.

2. The Jackson 5

Nyní se vrátíme do historie, konkrétně do 60. let v USA, kde vzniká nová chlapecká skupina černých bratrů, kteří k sobě zanedlouho přiberou i svého nejmladšího brášku – Michaela Jacksona, u kterého objeví velký talent a který se následně stane tváří celé skupiny. Rodina ale zezačátku třela bídu s nouzí. Žila v chudinské čtvrti v malém domě s cholerickým otcem, který nešel pro ránu daleko ani při zkouškách kapely, když někdo něco pokazil. Tohle i obrovský úspěch se na Michaelovi silně podepsali v příštích letech. To už je ale jiný příběh. The Jackson 5 pomohli k většímu přijetí černošského obyvatelstva tehdejší rasistickou Amerikou, kde ještě donedávna platily diskriminační zákony, ale hlavně se zasadili o památné hity tehdejší doby jakými jsou ABC, I Want You Back nebo I’ll Be There.

1. Take That

Take That možná některým z vás nic neříká, ale jedná se o jeden z největších fenoménů na Britských ostrovech za posledních 25 let. Chlapecká skupina založená v roce 1990 se prezentovala jako nic neřešící puberťáci se smylem pro humor, kteří si se sebou velkou hlavu nedělali. Například ve videoklipu k písni Do What You Like tančí spoře navlečeni v koženém a latexovém oblečení potírajíc si po těle želé. Nutno uznat, že tzv. bezstarostná nálada jim vydržela po celou dobu své hudební dráhy. Bohužel pro ně se po odchodu Robbieho Williamse, který se vydal na úspěšnou sólovou dráhu, skupina rozpadla. Čas ale rány hojí, a tak kluci (bez Robbieho) po roce 2005 přišli s dvěma novými alby, aby následně přišel okamžik, na který všichni fanoušci čekali. Take That tentokrát i s Robbie Williamsem vydali v roce 2010 album Progress, s kterým vyjeli i na turné, při kterém osmkrát vyprodali Wembley Stadium v Londýně, kde na ně dohromady přišlo přes 600 tisíc fanoušků. I tak se ale Robbie zas odtrhl, následně po něm i další z členů Jason Orange a zbylí členové letos vydali přiznačně nazvané album III.

Bonus: Lunetic

Pro pobavení a nějakou tu nostalgii připomínáme i nejúspěšnější český boyband – Lunetic, který dozajista všichni znáte.

A jaké jsou podle Vás nejlepší boybandy? Souhlasíte s naším výběrem?

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit