Po roce 2017, kdy cena BTC dosáhla maxima na úrovni ohromných 20 tisíc dolarů, následoval nepříliš přívětivý rok 2018. Nyní však máme rok 2019 a aktuální vývoj Bitcoinu a kryptoměn obecně vypadá zajímavě.

Proto se přímo nabízí otázka, co všechno bychom si mohli koupit, kdybychom měli v kapse jeden celý Bitcoin?

Nejdříve ho samozřejmě musíte mít, ale kdyby náhodou, aspoň víte, co si za něj můžete koupit.

Takto se prozatím Bitcoin v roce 2019 vyvíjí. Zdroj: https://finex.cz/

Kolik korun dostaneme za jeden BTC?

V současné době „digitální zlato“ jménem Bitcoin stojí okolo 9200 USD za kus, což je pěkných 210.000 Kč. Za co by se dal takový obnos peněz utratit?

1.    Když už je řeč o zlatu…

Jestliže bychom se bavili o fyzickém zlatu, např. slitku trojské unce (cca 31 g/ks), můžete si jich koupit rovnou 6 a ještě vám trochu zbude.

Pokud byste celý jeden BTC chtěli přeměnit na fyzické zlato, dostanete 191 g. Zlato je pojištění budoucnosti, nemyslíte?

2.    55 let Netflixu!

Přesně tak dlouhé předplatné byste si mohli koupit za 1 BTC. Jeden měsíc při sledování ultra HD filmů na 4 zařízeních stojí 319 Kč. Pokud jste fanoušci filmů a seriálů, je to jasná volba.

3.    Je libo létající prkno?

Před dvěma lety začala společnost Arx Pax vyvíjet technologii, jak pracovat s elektromagnetickou technologií, aby umožnila člověku létat.

Nyní si za „pouhý“ jeden BTC můžete objednat jejich 1. hoverboard na světě. Jak takový hoverboard vypadá, se můžete podívat v tomto videu.

Zdroj: Hover.arxpax.com

4.    Je libo HODNĚ pizzy?

Vůbec první nákup za Bitcoiny proběhl 22. května 2010. Tehdy chlápek zaplatil za dvě pizzy od Papa John dnes už neuvěřitelných 10.000 BTC. Jen aby nedošlo k omylu, na tehdejší poměry to byla vcelku férová cena…

Pokud by si raději nechal zajít chuť, dnes by si za 10.000 BTC koupil 14 miliónů pizz anebo by měl na účtu úctyhodných 2.100.000.000 Kč. Že to číslo ani nejde přečíst? Jsou to 2,1 miliardy korun!

No, dnes si za jeden BTC koupíte „pouhých“ 1.400 pizz. Pokud jste pizza lover, volba je jednoduchá.

5.    Jeden BTC = jedna svatba (nebo dvě?)

Průměrná svatba s přibližně padesáti hosty vyjde na zhruba 150 tisíc Kč. Takže se nebojte rozšoupnout, protože by vám ještě zbylo, anebo si odložíte na rozvod.

Na druhou stranu spořivější povaze by 1 Bitcoin vyšel i na 2 svatby. Pokud tedy máte 2 dcery, určitě se poohlédněte po nějakém tom digitálním zlatu – může se jednou hodit.

6.    Jedny džíny za jeden BTC

Ano, skutečně jenom jedny džíny… stojí totiž rovných 10.000 dolarů.

Jedná se o 100% bavlnu, dvě kapsy, 1 zip a made in USA. Kromě toho také 879 krystalů Swarovski a karátový diamant u každé kapsy. Podívejte se sami, jestli za to stojí. Trochu retro, že ano?

Nakonec poněkud spořivější alternativy:

  • Můžete odložit svůj BTC na studium vysoké školy nebo soukromé školy v ČR. Eventuálně jej můžete použít na hned 2 studia MBA (která začínají na 80 tisících korunách).
  • Jestliže byste BTC nechali ležet na účtu, možná se dočkáte dalšího podobného nárůstu jako před koncem roku 2017. Tehdy cena Bitcoinu vzrostla o nějakých 700 % za půl roku. To by vám ze současné ceny 9.200 USD udělalo 64.400 USD.
    Takže, kdo spoří, má za tři? Takový nárůst by vám vydělal skoro milión a půl!
  • Co kdybyste zainvestovali 1 BTC na důchod? Třicet let při úročení 6 % by vám nakonec přineslo něco přes 1,2 miliónu korun. To vám rozhodně pomůže užít si důchodový věk.

Zaujal vás Bitcoin a rádi byste si také nějaký koupili, nebo byste se jen rádi dozvěděli více o této kryptoměně? Pokud ano – zde v tomto článku najdete vše potřebné. Je šance být součástí budoucnosti. Využijete toho?

Jak to vidíte vy? Která varianta utracení peněz se vám líbila nejvíce? Nebo byste utráceli za něco jiného, mít u sebe celý jeden BTC? Podělte se s námi v komentářích.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit