Na začátku stála reklamace výrobku, na jejím konci vlastní značka CLASP’PIN. V malebném prostředí Mníšku pod Brdy vznikají v rukou Jiřího Salače stylová zavazadla a doplňky, které jsou určeny všem, kdo ocení kvalitní materiály, ruční práci a originalitu. Využít se dají takřka kdekoli, díky nadčasovému designu se hodí jak do města, tak do přírody.  CLASP’PIN se tak vrací ke kořenům českého koželužnictví a kvalitnímu řemeslu.

Od reklamace batohu k vlastní značce

Na začátku celého příběhu stála nepříjemná zkušenost s reklamací řemení batohu. Jiří Salač, který má v CLASP’PIN na svědomí vše, od začátku až do konce, se rozhodl, že už nechce investovat do dalšího zavazadla vyrobeného ze syntetických materiálů a nechá si ušít batoh podle svého gusta. Celý tento plán se vyvinul až tak daleko, že si celý batoh navrhnul a ušil sám. Netrvalo dlouho a pořídil si starou průmyslovou Minervu z Boskovic a výrobě kvalitních zavazadel se začal věnovat profesionálně. V malebném prostředí na pomezí Brdských lesů se v malé dílně odehrává celý vývoj a výroba produktů. Ty vyrábí Jiří ručně, a to z materiálů, jejichž většina pochází z České republiky. Kvalita, poctivost a cit pro detail, vkládané do každého batohu či opasku, jsou hlavními přednostmi značky CLASP’PIN.

Jiří_Salač Clasp´pin (4)

Klasika i retro, na výlet i do města 

Jiřího vášní je průmyslový, produktový design 50. – 70. let, který se v jeho tvorbě viditelně projevuje. Výrobky mají nápad a šmrnc. Zajímavý koncept produktů, který propojuje klasiku a retro, poslouží jako skvělý módní doplněk každému, kdo má rád neokoukané originální věci. Hned na první pohled je jasné, že všechny produkty jsou vyrobeny z kvalitních materiálů. CLASP’PIN jsou propracované a promyšlené tak, aby posloužily nejen jako módní doplněk, ale také jako zavazadla, která ochrání přepravovaný obsah. K výrobě módních doplňků CLASP’PIN se využívá materiálů jako je kůže a bavlněné plátno. Tyto materiály získávají na originalitě samotným používáním. Kožené komponenty jsou vyrobeny z třísločiněné kůže, která vyniká svou pevností.  Jiřímu ji dodává mimo jiné jedna z posledních fungujících koželužen v České republice, některé pochází z italského Toskánska. Tento druh kůže přirozeně tmavne působením slunečního záření a samotným používáním. Kožený kousek tak získává přirozenou patinu, čímž se z něho stává originál. Díky bavlněnému hustě tkanému a impregnovanému plátnu jsou batohy vysoce odolné a tím pádem i vhodné třeba na výlet do přírody. Díky kombinaci plátna a kůže se z výrobku stává elegantní módní kousek a decentní barevné provedení zajistí, že je ze zad nebudou chtít sundat vousáči, ani holobrádci a ani zástupkyně něžného pohlaví.

Clasp´pin (2)

Cestou za snem

Jiří Salač pracuje v kouzelné dílně sám a v brzké době by své dílenské vybavení rád rozšířil o několik nových strojů, jako je např. šicí stroj s odstřihem nití či hydraulický výsekový lis. Díky těmto strojům, by mohla být výroba produktů CLASP’PIN efektivnější a Jiří by mohl zapracovat na dalším vývoji nových kousků. Další vývoj značky je tak možné podpořit na crowdfundingovém portále Hithit.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit