Na začátku stála reklamace výrobku, na jejím konci vlastní značka CLASP’PIN. V malebném prostředí Mníšku pod Brdy vznikají v rukou Jiřího Salače stylová zavazadla a doplňky, které jsou určeny všem, kdo ocení kvalitní materiály, ruční práci a originalitu. Využít se dají takřka kdekoli, díky nadčasovému designu se hodí jak do města, tak do přírody.  CLASP’PIN se tak vrací ke kořenům českého koželužnictví a kvalitnímu řemeslu.

Od reklamace batohu k vlastní značce

Na začátku celého příběhu stála nepříjemná zkušenost s reklamací řemení batohu. Jiří Salač, který má v CLASP’PIN na svědomí vše, od začátku až do konce, se rozhodl, že už nechce investovat do dalšího zavazadla vyrobeného ze syntetických materiálů a nechá si ušít batoh podle svého gusta. Celý tento plán se vyvinul až tak daleko, že si celý batoh navrhnul a ušil sám. Netrvalo dlouho a pořídil si starou průmyslovou Minervu z Boskovic a výrobě kvalitních zavazadel se začal věnovat profesionálně. V malebném prostředí na pomezí Brdských lesů se v malé dílně odehrává celý vývoj a výroba produktů. Ty vyrábí Jiří ručně, a to z materiálů, jejichž většina pochází z České republiky. Kvalita, poctivost a cit pro detail, vkládané do každého batohu či opasku, jsou hlavními přednostmi značky CLASP’PIN.

Jiří_Salač Clasp´pin (4)

Klasika i retro, na výlet i do města 

Jiřího vášní je průmyslový, produktový design 50. – 70. let, který se v jeho tvorbě viditelně projevuje. Výrobky mají nápad a šmrnc. Zajímavý koncept produktů, který propojuje klasiku a retro, poslouží jako skvělý módní doplněk každému, kdo má rád neokoukané originální věci. Hned na první pohled je jasné, že všechny produkty jsou vyrobeny z kvalitních materiálů. CLASP’PIN jsou propracované a promyšlené tak, aby posloužily nejen jako módní doplněk, ale také jako zavazadla, která ochrání přepravovaný obsah. K výrobě módních doplňků CLASP’PIN se využívá materiálů jako je kůže a bavlněné plátno. Tyto materiály získávají na originalitě samotným používáním. Kožené komponenty jsou vyrobeny z třísločiněné kůže, která vyniká svou pevností.  Jiřímu ji dodává mimo jiné jedna z posledních fungujících koželužen v České republice, některé pochází z italského Toskánska. Tento druh kůže přirozeně tmavne působením slunečního záření a samotným používáním. Kožený kousek tak získává přirozenou patinu, čímž se z něho stává originál. Díky bavlněnému hustě tkanému a impregnovanému plátnu jsou batohy vysoce odolné a tím pádem i vhodné třeba na výlet do přírody. Díky kombinaci plátna a kůže se z výrobku stává elegantní módní kousek a decentní barevné provedení zajistí, že je ze zad nebudou chtít sundat vousáči, ani holobrádci a ani zástupkyně něžného pohlaví.

Clasp´pin (2)

Cestou za snem

Jiří Salač pracuje v kouzelné dílně sám a v brzké době by své dílenské vybavení rád rozšířil o několik nových strojů, jako je např. šicí stroj s odstřihem nití či hydraulický výsekový lis. Díky těmto strojům, by mohla být výroba produktů CLASP’PIN efektivnější a Jiří by mohl zapracovat na dalším vývoji nových kousků. Další vývoj značky je tak možné podpořit na crowdfundingovém portále Hithit.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?