Když se v současné době bavíme o ženském hlasu v rapu, slyšíme jména jako Nicki Minaj, Lil Kim, Honey Cocaine, Missy Eliot, Iggy Azaela nebo Lil Debbie. Jméno, na které se hodně zapomíná, a na sto neprávem, je jméno interpretky ze seskupení Die Antwoord, Yolandi. A proč to zmiňuji? Protože se blíží léto a s ním se blíží i koncert právě tohoto dua.

zdroj: http://ppcorn.com
zdroj: ppcorn.com

Pokud Die Antwoord neznáte, tak byste je měli urychleně poznat. Watkin Tudor Jones, uměleckým jménem Ninja, hubený pokérovaný rapper, a Yolandi Visser, uměleckým jménem Yo-Landi Vi$$er, která je prostě malá a drzá. To jsou nejdůležitější jména, která se pod Die Antwoord skrývají. Rap-rave skupina pochází z Jihoafrické republiky a vychází ze zef stylu. Z Afrikánštiny se zef překládá jako necool, sama Yolandi k tomu řekla:

“It’s associated with people who soup their cars up and rock gold and shit. Zef is, you’re poor but you’re fancy. You’re poor but you’re sexy, you’ve got style.”

zdroj: post-gazette.com

Venku mají 3 alba – $O$, Ten$ion a poslední z roku 2014 Donker Mag. Kromě alb vydali dvě EP’s a najdeme je v jednom krátkém filmu, Umshini Wam, a  jednom celovečerním filmu Chappie. Ostatně, téměř každý klip Die Antwoord je takový krátký film. No a protože o sobě nedávali dlouho slyšet, poslali do světa nový mixtape Suck on This. A co že z jejich tvorby stojí za zmínku?

Baby’s on fire

Track z alba Ten$ion, který podle mě skvěle vystihuje, kdo je Yolandi.

Umshini Wam

Big dreams, big blunts, big rims, and big guns. It’s time to get gangsta gangsta. Již zmíněný krátký film, který vznikl ve spolupráci s magazínem VICE.

I Fink U Freeky

Naprosto šílený klip z roku 2012, naprosto šílené moves Ninji a jejich nejúspěšnější videoklip.

Strunk

Těžkej love song a jedna z mých nejmilejších. Nejradši bych se tady o tom úplně rozvášnila, ale radši si ji pusťte a rozvášněte se sami.

A jak jsem říkala už na začátku, blíží se léto a s ním i právě Die Antwoord. Kdy? Kde? 22. srpen 2016 ve Žlutých lázních. Lístky už jsou sice vyprodané a upřímně, nedivím se, ale pokud je chcete vidět live, tak nevím, třeba ukradněte šlapadlo a zkuste se do Žlutých lázní dostat přes vodu. Nebo třeba bude nějaká soutěž. Nebo příště buďte rychlejší. No a s těmi, co mají Die Antwoord v srdíčku, se vidíme 22. v Lázních!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit