Chceš si virtuálně pokecat? Poznat nové lidi, které zajímají stejná témata jako tebe? Baví tě komunikace skrze sociální sítě, kterou si však dokážeš představit i bez všudypřítomných lajků a dalších kritérií?

HIWE – retro námět, moderní provedení!

V tom případě by neměla chybět ve tvém smartphonu či tabletu chatovací aplikace HIWE, která vychází z principu původního chatu druhé poloviny devadesátých let. Ačkoliv prvotní nápad je ukázkou toho, že retro inspirace nemusí být tak úplně od věci ani v případě moderních technologií, technické provedení a design aplikace naopak vycházejí ze současných trendů. Jedním z fenoménů současnosti jsou kromě jiného také youtubeři. Existuje poměrně slušná šance, že právě skrze HIWE budeš mít možnost pokecat si online s některým z tvých oblíbenců, neboť řada z nich má zde svůj vlastní fanouškovský chatroom.

HIWE Foto_2

Tematické zaměření jednotlivých virtuálních místností, kterým se říká “memo”, je však mnohem pestřejší. „Každý registrovaný uživatel má navíc samozřejmě možnost založit své vlastní memo, které se vždy skládá z fotografie, případně obrázku a názvu. O tom, ve kterém memu to bude patřičně žít a které naopak zůstane stranou hlavního komunikačního dění, rozhoduje v zásadě pouze atraktivita a originalita tématu jako takového. Značnou roli hraje zpravidla také aktivita jeho zakladatele a spoludiskutujících,“ vysvětluje Matěj Brůna, který našemu magazínu aplikaci představil.

V čem je aplikace unikátní?

Jedinečnost aplikace spočívá v tom, že je založena na principu čisté interakce bez jakýchkoliv vedlejších rušivých vlivů. Podobně jako v dobách, kdy ještě neexistovaly masově rozšířené sociální sítě. Příspěvky tedy není možné záměrně ohodnotit palcem nahoru, mínusem, anebo jakkoliv sdílet. Matěj Brůna k tomu říká: „Zejména pro teenagery, kteří již v podstatě vyrostli na sociálních sítích, představuje appka zajímavou možnost užít si skutečně živou virtuální komunikaci, jež není zatížená starostí o to, kolik plusových i mínusových bodů si ten či onen příspěvek do diskuse vyslouží. Taková komunikace je obvykle nejen svobodnější, ale i opravdovější.“ Jak však dodává, neznamená to, že se diskuse neřídí žádnými pravidly. Příspěvky rasistické, nabádající k násilí a obecně takové projevy, které jsou v rozporu s právními předpisy i zdravým rozumem, jsou důsledně mazány a jejím autorům zablokovány uživatelské účty.

HIWE Foto_3

Pro koho je HIWE určen?

Mezi více než 25 000 stávajícími uživateli tvoří výrazně nejpočetnější skupinu mladí lidé do 20 let, na něž koncept aplikace primárně cílí. Její tvůrci jsou však toho názoru, že mobilní chatování může oslovit i o něco starší lidi než pouze nejmladší generaci, a to například ty, kteří si ještě pamatují na chat v jeho původní podobě, který zažíval největší boom před patnácti až dvaceti lety.

HIWE Foto_4

Kde si můžu aplikaci stáhnout?

HIWE byl původně určen pouze pro zařízení s operačním systémem iOS, v prosinci minulého roku však byla spuštěna i verze pro Android (požadováno min. 4.0). Aplikaci tak lze v současnosti používat na drtivé většině mobilních zařízení. HIWE je ke stažení zdarma, a to pod následujícím linkem www.hiweapp.com. 

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit