Longboardy, klikaté, strmé a nebezpečné silnice, downhillové sjezdy dosahující rychlosti až 100 km/h, úchvatné záběry z dronu a to vše ve slunném prostředí Kanárských ostrovů. Skupina jezdců říkajících si PRGLNG před pár dny vypustila mezi široké publikum YouTubu nové video s názvem #PIVKANARY. Tipujeme, že se vám bude líbit stejně tak jako nám!

“Tááák a je to venku. Kdo neměl příležitost vidět tenhle ‘mástrpís’ na premiérách v Praze a Brně, tak ať se připraví na pořádnej masakr!” Tak uvedli internetovou premiéru svého videa autoři na svojí fanpage, nyní je už tedy správný čas, abyste se přesvědčili sami.

Video z (Piv)kanárských ostrovů jste premiérově promítali už 16. dubna v pražském KLUBU FAMU. Dnes, 8. května, jste se rozhodli video ukázat i široké veřejnosti a zveřejnili jste jej na svém YouTube. Tímto způsobem se dostalo i ke mně a mám na vás k němu tedy několik otázek. Jak už jsem říkal, vypravili jste se na Kanárské ostrovy. Jedná se o longboardisty často vyhledávanou destinaci, nebo vás lákalo i něco jiného než zrovna silnice?

Rozhodně se jedná o atraktivní lokaci pro downhill skateboarding. To místo každoročně navštěvuje hodně skejťáku z různých koutů světa, dokonce i pár kluků z Kalifornie se ocitli právě na tomhle místě. To dosvědčuje, o jaký ráj se jedná. Nás z videií, na která často koukáme, lákaly zejména silnice, ale dost velkou roli hrálo to, že například když u nás vládne zima, tak tam je příjemných 23 stupňů.

Několikrát ve videu, třeba i hned ze začátku, se proti vám vyřítí auto. Jezdili jste za normálního provozu a počítali jste s takovýmto nebezpečím, nebo to pro vás bylo (nepříjemné) překvapení? Kromě toho se všude okolo silnic nacházejí samé srázy a skály, jak v takovýchto chvílích nahlížíte na zcela evidentní možnost nebezpečí? Je to právě to, proč takové downhilly absolvujete – adrenalin?

Přesně tak, všechno jsme jezdili za normálního provozu, ale s autama prostě u tohodle druhu zábavy musíš počítat. A v těchto případech platí jednoduchý pravidlo, musíš si hlídat svoji lajnu neboli pruh a jseš v bezpečí. Těžko říct, myslím, že na tu hrozbu srázu prostě nemyslíme a věříme ve svý schopnosti, že zůstaneme živý. Schopnosti na to rozhodně máme. Ten adrenalin je základ každý dobrý jízdy!

prglng pivkanáry 01

Během sledování videa mě několikrát, když to už to vypadalo, že přijde pád, zamrazilo. Několik pádů, byť ne zas tak hrozných, je ve videu i vidět (jako např. v časech 5:14, 6:53 nebo 6:59). Něco mi ale říká, že se celý výlet nemohl obejít bez zranění. Jak to tedy bylo, kdo (ne)přežil a jaké si  kdo odvezl šrámy? 🙂

Ty poslední dva crashe ve videu odnesly popravdě víc desky, které zůstaly pod natáčejícím autem, než ten daný rider.
Tak sedřenin bylo dost i na míň příjemných místech jako pozadí (smích). Ale s tím se počítá na všech tripech. Větší úraz se stal Márovi, který trefil svodidla kolenem a pak už si moc nezajezdil. Ale naštěstí to nebylo nic úplně vážnýho, co by ho dostalo ze skatu na delší dobu.

Strašně by mě zajímalo, jakých rychlostí jste obvykle dosahovali. Například záběr v čase 6:03 odhaduji na rychlostní rekord, nebo se pletu? Kolik km/h to bylo?

Tam to zrovna frčelo těsně pod 100 km/h. Nejvíc jsme naměřili ke konci té rovinky, a to bylo 102 km/h. Rozhodně osobní rekord a dobrý pocit, že ta magická stovka je konečně pokořena. Ještě k tomu bez kombinézy. Tam by to v kůži klidně letělo až 115-120 km/h.

prglng pivkanáry 04

Kromě perfektní podívané na longboardové downhilly a nesmyslné rychlosti, přinášíte divákům i dechberoucí a unikátní záběry pořízené dronem. Jak tyto záběry vznikaly? Měli jste s sebou v týmu nějakého pilota dronu, nebo se jednalo o někoho místního? Plánujete v podobné kombinaci  ve videích pokračovat?

Záběry z drona nám spadly přímo do klína. Asi týden potom, co jsme se vrátili, nám je nabídl chlápek, co byl na Kanárech v tu samou dobu a natáčel krásu ostrova.
Byli jsme uplně unešený hnedka, co jsme ty záběry viděli. Jsou to záběry od Filipa Salomona (From Above), takže tímto způsobem ještě jednou díky!

Díky moc za váš čas! Na závěr nám můžete prozradit, kam se chystáte příště nebo na co se můžou vaši fanoušci dále těšit.

Rozhodně budeme pokračovat v dělání dalších videií! Kdo o nás ještě neslyšel, tak tady je link na YouTube channel PRGLNG (zde). Pokud se všechno podaří, tak nás čeká tohle léto trip do USA a Kanady. Doufejme, že to vyjde.
Na závěr můžu jenom prozradit, že chystáme takový větší videoprojekt o naší crew, takže stay tuned! PRGLNG

prglng pivkanáry 05

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit