Medová novinka Cider & Med od F. H. Prager se na českém trhu ještě pořádně nerozkoukala a už zabodovala ve světě. Produkt vyhrál bronzovou medaili ve své kategorii na Great Lakes International Cider and Perry Competition, největší americké mezinárodní soutěži ciderů, mezi celkem 1003 konkurenčními vzorky.  

Cider se světově nejoblíbenější příchutí medu uvedlo jablářství F. H. Prager na trh teprve před dvěma měsíci. „Ocenění v této americké soutěži ukazuje, že pravý řemeslný cider z Česka má své místo i na světové scéně,“ říká jeden z majitelů F. H. Prager Ondřej Frunc. „Asi každý výrobce chce vědět, jak si jeho produkty stojí mezi konkurencí. Proto jsme Cider & Med do soutěž přihlásili,“ dodává.

Medový cider FHPrager_1

F. H. Prager čeká také vyhlášení výsledků londýnské soutěže International Cider Challenge na začátku června. Proč jsou pro ně ale výsledky z Ameriky směrodatnější? „Američané vyrábí stejně jako my mošt a cider z běžných jablečných odrůd, kdežto jablka pro britské cidery jsou speciálně šlechtěná,“ vysvětluje Ondřej Frunc. Cidery od F. H. Prager jsou tedy stejně jako ty zaoceánské kyselejší, ale ne tak hořké.

Medový cider je těžký, nasládlý, zimní a má 5,2 % alkoholu. Cider je možné dostat ve skleněných lahvích o objemech 0,33 litru a 0,66 litru. Menší varianta bude stát 35 Kč na e-shopu F. H. Prager (www.pragercider.cz), u prodejců pak cena může mírně vzrůst. Med nakupuje F. H. Prager z rodinného včelařství Smolík z předhůří Českého lesa.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit