Alexander Wang pro H&M. Již od dubna letošního roku módní svět netrpělivě očekával novou spolupráci obchodního řetězce H&M. V minulých letech jsme mohli obdivovat práce módních domů jako jsou Lanvin, Marni nebo Versace. Poslední designérskou kolekci navrhnula Isabel Marant. Některé jsme si zamilovali, nad jinými ohrnovali nos. Jisté je, že na spolupráci Wanga se těšila nemalá část módních milovníků.

Alexander Wang je americký návrhář a kreativní ředitel značky Balenciaga. Kreativní poradkyně H&M Margareta van den Bosh o něm říká: „Alexander Wang představuje na dnešní módní scéně jeden z nejdůležitějších hlasů. S přímo nakažlivou energií a nadšením přesně rozumí tomu, co lidé chtějí nosit. Zdá se mi neuvěřitelné, že letos budeme spolupracovat právě s ním.“

6.11.2014 v 9 h. se v pražské Nákupní galerie Myslbek otevřela kolekce pro veřejnost. Ceny designérských kolekcí se samozřejmě liší od těch, na které jsme zvyklí v H&M. Celá kolekce byla do jedné hodiny vyprodaná.

Kolik se objevilo článků od českých blogerek jen o tom, koho si H&M vybralo! Já byla zprávou nadšená. Později se ukázalo, kolekce bude sportovně zaměřená. Začala jsem pochybovat, jestli se mi modely budou líbit,  jelikož sportovní styl není můj šálek čaje. Nakonec jsem na ulicích a v časopisech začala objevovat fotky z této kolekce a upřímně… Nijak zvlášť mě neoslovila. Pár kousků bych si s chutí domů odnesla (jako například kožený batoh či elastické šaty), ale jinak jsem uchvácena nebyla. Musím se přiznat, že do kolekce Marni at H&M anebo Lanvin for H&M jsem se zamilovala opravdu více.

V kolekci na zimu 2014 převládala černá a odstíny šedé. Návrhář spojil minimalismus, sportovní styl a futuristický look. Většina modelů doprovázely úzké legíny s nápisy “Wang”. Dále pak vyztužené bundy, elastické materiály a zajímavé střihy. Často také návrhář kladl důraz na ženský pas. Po Instagramu letěly fotky s čepicí z této kolekce, která se stala nejoblíbenějším kouskem. Hit letošního roku – gumové pantofle nemohly chybět. Srovnala jsem letošní kolekci od Wanga “Ready to Wear” na podzim/zima 2014-2015. Ani v komerční módě jakou je H&M Wang neopustil svůj čistý styl. Překvapily mě více barevné modely (sytě žlutá, tyrkysová a fialová). Také hra v detailech límečků, roláků a tubových střizích.

I když se mi tato spolupráce tolik nelíbila, obdivuji H&M pro jejich nápady a moc se těším na odhalení dalšího návrhářského jména.

Jak oslovila kolekce Vás? 

(Sára Pospíšilová)

rs_560x415-140911134839-1024.wang-hm.cm.91114alexander-wang-fashion-line

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit