V Praze právě proběhl už jubilejní 15.ročník filmového festivalu Mezipatra zaměřený na queer filmy.

Na Mezipatrech máme možnost vidět nejzajímavější filmy s gay tématikou z posledních let. Letos jsme tak měli možnost vidět krimi Neznámý od jezera, romance V jeho očích, Mami, dokumenty Liga Vyoutovaných, ve kterém mluví o přiznání LGBT osobnosti a nebo Putinovy ”Děti 404”, které ukazuje současnou situaci LGBT osob v Rusku a mnoho dalších filmů. Probíhá též soutěž krátkých snímků včetně jednoho, který se natočil pro festival 48hours v Melbourne.

Během festivalu proběhly též různé akce, včetně párty na které se promítal dokument S Madonnou v posteli nebo přednáška Prague Voices na které mluvily různé osoby napříč gay komunitou o svém coming outu, včetně Ester Janečkové, jejíž synovec Filip začátkem roku spáchal sebevraždu kvůli homofobní náladě ve společnosti.

Hlavní cenu vyhrál švédský snímek Něco se musí zlomit, který se bude promítat dnes ve 20:30 v Lucerně.

Festival dále pokračuje 15-22.listopadu v Brně

(Max Nový)

Trailer vítězného snímku Něco se musí zlomit

Upoutávka na 15.ročník Mezipater

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit