Včera to bylo přesně 30 let od vydání druhého a zároveň ikonického Madonnina alba, které ji vyneslo její první number 1 jak v USA, tak ve Velké Británii a my si ho trochu připomeneme.

Madonna vydala svoje debutové album pojmenované po ní samé v roce 1983, ze kterého vzešly hity Holiday nebo Lucky Star. Za rok už bylo na pultech nové a nejprodávanější album Královny popu vůbec – Like a Virgin. Album je typický příklad osmdesátkového popu s písněmi jako je Material Girl nebo Into The Groove. Byla by ale škoda zapomenout i na méně známou Dress You Up, ale je pravda, že žádná z nich se nevyrovná všemi známé Like a Virgin. Tu Madonna poprvé předvedla na prvním předávání cen MTV Video Music Award, kde způsobila nemalé pozdvižení, když se válela po zemi ve svatebních šatech. O nějakých těch 20 let později si střihla to samé vystoupení s výpomocí Christiny Aguilery a Britney Spears, jejichž líbání vyústilo v jedno z nejdiskutovanějších vystoupení vůbec. Nejvíce rozruchu ale způsobila na Blond Ambition Tour, kde na pódiu předváděla masturbaci, díky které ji chtěla v Kanadě zatknout policie a v Itálii ji rovnou pro jistotu koncert zakázali. Dnes nám to přijde úsměvné, když se koukneme na mainstream posledních let, ale tenkrát to bylo něco nemyslitelného. Madonna holt už víc jak 30 let boří konvence a tipl bych si, že ještě nějakých těch pár let je bude bořit dál.

(Max Nový)

Like a Virgin na MTV VMA v roce 1984

A o 20 let poté s Christinou a Britney 🙂

A do třetice všeho dobrého Blond Ambition Tour 1990

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit