Myslím, že nemusím dlouze představovat seriál American Horror Story, jelikož je to jeden z největších televizních fenoménů za poslední roky.

Ryan Murphy se po několika sérií Glee vrhl na něco úplně jiného a toť na jeden z nejzvrácenějších seriálů, co kdy byl. Každá série čítá okolo dvanácti dílu s uzavřeným příběhem s jinými postavami.

První série pojednávala o strašidelném domě do kterého se přistěhovala nová rodina, druhá o blázinci, který řídí jeptišky a šílený vědec a třetí o vraždících čarodějnících. Čtvrtá a zatím poslední série byla o takzvaný Freak Show, aneb přehlídka zrůd, které byli zvlášt populární v první polovině dvacátého století.

Můžeme tak vidět muže s humříma rukama, ženu bez noh, s plnovousem či s třemi prsami nebo skutečnou nejmenší ženu na světe. Největší perlou ale zůstávají dvojčata s jedním tělem a dvěmi hlavami. Tvrdou rukou jim vládne Elsa Mars v podání oscarové Jessicy Lange, která nadevše miluje svoje zrůdičky, které jí ale stojí v cestě za vytouženou slávou. Všechny je ohrožuje vraždící klaun, rozmazlený a velmi slizký fracek, zkorumpovaná policie, či další živly okolo, které se je nebudou snažit nechat naživu.

Každá scéna přináší něco zvráceného, ale i dojemného. Občas si začnete říkat, jak něco takového vůbec může tvůrce napadnout. Děj nabírá stále na obrátkách, takže vám konec jen tak nedojde.

Sice Freak Show není moje nejoblíbenější série, jelikož tou stále zůstává třetí o čarodějnicích, ale i tak se jedná o skvělou podívanou vyšperkovanou občasnými pěveckými čísly v podobě písní od Davida Bowieho, či Lany Del Rey, která stojí za zkouknutí.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit