Sedmnáctý ročník oblíbeného festivalu Hip Hop Kemp, který se odehrává v Hradci Králové, letos přináší atraktivní line-up plný světových jmen. Zahraničními interprety se letos opravdu nešetřilo a díky tomu se mají účastníci festivalu na co těšit. Pojďme si krátce představit pár jmen, které netvoří hlavní headlinery programu, ale i přesto byste je neměli minout!

Mezi hlavní taháky tohoto ročníku patří bezesporu jména jako $uicideboy$, Chief Keef nebo Hopsin. Pokud je ovšem něčím tento ročník specifický, je to právě účast zahraničních hostů, která tvoří každoročně drtivou většinou celého program, nyní ovšem v zastoupení mnoha velkých jmen. Sedmnáctý ročník Hip Hop Kempu také do jisté míry vzbuzuje dojem pomyslného souboje old school rapu a new wave movementu. Co se československých účastí týče, na své si přijdou především fanoušci prvního zmíněného tábora. Asi nemá smysl představovat legendárního Hopsina, fenomény posledních let $uicideboy$ nebo každoroční účast Kontrafaktu. V nabitém line-upu festivalu plave mimo ty velké také mnoho atraktivních menších rybek, jejichž show byste vzhledem k náročnému programu HHK rozhodně neměli minout. Pokud se něco produkci letos povedlo, tak je to účast několika velmi originálních autorů, kteří svojí tvorbou celý festival řádně obohatí, zde je pět z nich.

Young M.A.

Americká raperka z Brooklynu, kterou proslavil především track “OOOUUU“, který vyšel před 2 lety a doteď na YouTube sklidil úctyhodných 263 milionů views. Young M.A. ovšem není jednotracková interpretka, její dosavadní kariéra přinesla celkem 3 projekty. Navíc všechny její klipy na YouTube pohodlně překračují hranice několika milionů views. Proč? Asi proto, že v rapovém světě těžko najdete ostřejší a striktnější raperku, jakou je Young M.A. Popravdě svojí uvěřitelností a tvrdostí, kterou přenáší do tvorby, hravě sfoukne leckteré interprety opačného pohlaví. Texty a flow tvrdé a nekompromisní jako tehdejší hra Allana Iversona v Sixers, který autorka reprezentativně obléká v klipu na skladbu “Praktice”. Nekompromisní osobnost autorky jednoznačně dotváří všudypřítomná tetování, bandana a grillz. Abych po těchto řádcích dokreslil finální vzniknuvší obraz této raperky, tak ta se sama hlásí ke stejnému pohlaví a nedávno si dokonce střihla roli režisérky sedmičlenného dívčího porna. Abych všem free sledovatelům ušetřil námahu, tento snímek je dostupný pouze na prémiových účtech pornhubu.

Těžko budete hledat originálnější osobnost, než kterou Young M.A. je (kdo hledá, najde ve 4. kapitole tohoto článku). Jako důkaz všech tvrzení o této autorce přikládám poslední vydaný klip “Praktice”. Takže se při její tvorbě správně nalaďte a nenechte si ujít show, určitě se potkáme.

Na další stránce: Noah Slee

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE