Zoe Hayter je mladá anglicko-česká folk-rocková zpěvačka a skladatelka. Začala hrát na ulicích a před veřejností ve Francii a v roce 2015 založila indie-rockovou kapelu Her English Blood. Na jaře roku 2017 její kapela vydala své debutové album Only Breathing.

Kdy jsi v sobě objevila lásku k hudbě?

Když mi bylo asi 11, kamarád z Irska mi koupil první kytaru, tak jsem začala o letních prázdninách buskingem ve Francii a od té doby jsem se hudby už nepustila.

Jak vznikla tvá kapela?

V roce 2015 jsem začala zkoušet s o něco staršími studenty, klasické složení – dvě elektrické kytary, basa a bicí. I když nám to vydrželo jen dva roky, stihli jsme odehrát skoro 50 koncertů, párkrát si odskočit i do zahraničí a vydat celé album. 

Hraješ na více hudebních nástrojů?

Dalo by se to tak říct, občas si kromě kytary zahraji i na klávesy, kachon, ukulele nebo mandolínu.

Jak je přijímán busking v zahraničí? 

Záleží na tom, v jaké zemi nebo městě. Pamatuji si, že v Berlíně se na určitých místech dá hrát na ulici bez problému. V Londýně nebo Paříži ovšem už busker potřebuje na každé místo  licenci. Ale u čeho jsem si na sto procent jistá, že v Dublinu a celém Irsku to není problém nikde, pomalu na každém rohu najdete jiného pouličního umělce. 

Máš radši Anglii nebo Česko?

No tak mé srdce navždy zůstalo v Anglii, ale třeba Prahu mám ráda. Je to celkem těžké posoudit, obě země jsou úplně jiné. Ale jsem ráda za to, že mohu v obou trávit tolik času, protože každá má své kouzlo.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit