Zoe Hayter je mladá anglicko-česká folk-rocková zpěvačka a skladatelka. Začala hrát na ulicích a před veřejností ve Francii a v roce 2015 založila indie-rockovou kapelu Her English Blood. Na jaře roku 2017 její kapela vydala své debutové album Only Breathing.

Kdy jsi v sobě objevila lásku k hudbě?

Když mi bylo asi 11, kamarád z Irska mi koupil první kytaru, tak jsem začala o letních prázdninách buskingem ve Francii a od té doby jsem se hudby už nepustila.

Jak vznikla tvá kapela?

V roce 2015 jsem začala zkoušet s o něco staršími studenty, klasické složení – dvě elektrické kytary, basa a bicí. I když nám to vydrželo jen dva roky, stihli jsme odehrát skoro 50 koncertů, párkrát si odskočit i do zahraničí a vydat celé album. 

Hraješ na více hudebních nástrojů?

Dalo by se to tak říct, občas si kromě kytary zahraji i na klávesy, kachon, ukulele nebo mandolínu.

Jak je přijímán busking v zahraničí? 

Záleží na tom, v jaké zemi nebo městě. Pamatuji si, že v Berlíně se na určitých místech dá hrát na ulici bez problému. V Londýně nebo Paříži ovšem už busker potřebuje na každé místo  licenci. Ale u čeho jsem si na sto procent jistá, že v Dublinu a celém Irsku to není problém nikde, pomalu na každém rohu najdete jiného pouličního umělce. 

Máš radši Anglii nebo Česko?

No tak mé srdce navždy zůstalo v Anglii, ale třeba Prahu mám ráda. Je to celkem těžké posoudit, obě země jsou úplně jiné. Ale jsem ráda za to, že mohu v obou trávit tolik času, protože každá má své kouzlo.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?