V dnešním díle našeho horského seriálu si představíme středisko, kde se schováte před nepříjemným počasím a hlavně si dobře zalyžujete. Podíváme se na Speikboden.

Speikboden je italské, poměrně malé ski středisko v Jižním Tyrolsku, ale jeho vrcholek je podstatně níž než u ostatních středisek, a tak se stává skvělým útočištěm před špatným počasím jako jsou mlhy nebo sníh.

speikboden1
( zdroj: http://www.almhaus.it/it/sport-cultura/sciare/sciare-in-valle-aurina.html )

Kabinkovou lanovkou se dostanete do kotliny Speikbodenu. I když je středisko malé, je poměrně členité, takže máte z kotliny několik možností kam se vydat. Sedačkovou lanovkou Seenock vyjedete na červenou širokou sjezdovku, která je ideální na ranní rozlyžování a z lanovky Sonnklar se dostanete na jedinou černou sjezdovkou, kterou Speikboden nabízí. Abyste se opět dostali zpátky do cílové stanice, čeká vás zhruba 5 kilometrový sjezd lesem s četnými zatáčkami.

( zdroj: http://italie.vlna.cz/valle-aurina-tauferer-ahrntal/speikboden )
( zdroj: http://italie.vlna.cz/valle-aurina-tauferer-ahrntal/speikboden )

Sonnklar je ale speciální i něčím jiným, než že se u něj nachází jediná černá sjezdovka na Speikbodenu. Je to nejvyšší bod Speikbodenu ve výšce 2 400 m.n.m. a pokud je jasno, můžete z něj pozorovat Dolomity, včetně Kronplatzu, a Zillertálské Alpy.

( zdroj: http://www.ski.ru/az/blogs/post/gornolyzhnye-kurorty-s-luchshimi-smotrovymi-ploschadkami/ )
( zdroj: http://www.ski.ru/az/blogs/post/gornolyzhnye-kurorty-s-luchshimi-smotrovymi-ploschadkami/ )

Mimo jiné si můžete na Speikbodenu vyzkoušet paragliding, nachází se tu snowpark a pro děti tu najdete cvičné louky.

Taky jezdíte na Speikboden? Jezdíte se tam schovávat před mlhami, nebo to je vaše oblíbené středisko, i když je jasno? Pište nám do komentářů nebo na náš Facebook!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit