V dnešním díle našeho horského seriálu si představíme středisko, kde se schováte před nepříjemným počasím a hlavně si dobře zalyžujete. Podíváme se na Speikboden.

Speikboden je italské, poměrně malé ski středisko v Jižním Tyrolsku, ale jeho vrcholek je podstatně níž než u ostatních středisek, a tak se stává skvělým útočištěm před špatným počasím jako jsou mlhy nebo sníh.

speikboden1
( zdroj: http://www.almhaus.it/it/sport-cultura/sciare/sciare-in-valle-aurina.html )

Kabinkovou lanovkou se dostanete do kotliny Speikbodenu. I když je středisko malé, je poměrně členité, takže máte z kotliny několik možností kam se vydat. Sedačkovou lanovkou Seenock vyjedete na červenou širokou sjezdovku, která je ideální na ranní rozlyžování a z lanovky Sonnklar se dostanete na jedinou černou sjezdovkou, kterou Speikboden nabízí. Abyste se opět dostali zpátky do cílové stanice, čeká vás zhruba 5 kilometrový sjezd lesem s četnými zatáčkami.

( zdroj: http://italie.vlna.cz/valle-aurina-tauferer-ahrntal/speikboden )
( zdroj: http://italie.vlna.cz/valle-aurina-tauferer-ahrntal/speikboden )

Sonnklar je ale speciální i něčím jiným, než že se u něj nachází jediná černá sjezdovka na Speikbodenu. Je to nejvyšší bod Speikbodenu ve výšce 2 400 m.n.m. a pokud je jasno, můžete z něj pozorovat Dolomity, včetně Kronplatzu, a Zillertálské Alpy.

( zdroj: http://www.ski.ru/az/blogs/post/gornolyzhnye-kurorty-s-luchshimi-smotrovymi-ploschadkami/ )
( zdroj: http://www.ski.ru/az/blogs/post/gornolyzhnye-kurorty-s-luchshimi-smotrovymi-ploschadkami/ )

Mimo jiné si můžete na Speikbodenu vyzkoušet paragliding, nachází se tu snowpark a pro děti tu najdete cvičné louky.

Taky jezdíte na Speikboden? Jezdíte se tam schovávat před mlhami, nebo to je vaše oblíbené středisko, i když je jasno? Pište nám do komentářů nebo na náš Facebook!

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE