Travis Scott je hvězda, která bez jakékoliv překážky letí výš a výš. Spousta magazínů, webů a lidí označuje Travise za génia své doby a aktuálně za jednoho z nejlepších hip-hopových umělců vůbec. Není to tak dávno, co dokonce vyšel na Netflixu dokument s názvem Look Mom I Can Fly, který popisuje život Travise a od fanoušků se dočkal velmi kladných ohlasů. Zároveň to taky není úplně tak dávno, co vyšlo jeho album Astroworld, které se dodnes drží v předních příčkách hudebních žebříčků. Travis Scott je prostě frajer.

Kid Cudi jako vzor

Travis tvrdí, že jeho tvorba je do jisté míry zásadně ovlivněna dvěma interprety. Jedním z nich je Kid Cudi, který je pro Travise podle jeho slov velkou inspirací. Dokonce při jejich prvním setkání, když si Cudi a Scott podaly ruce, rozplakal se Travis štěstím. Další v pořadí, který se stal pro Travise inspirací byl a je Kanye West.

Hudba na prvním místě

Travis byl studentem univerzity v Texasu, ale moc dlouho studiu nedal. Chtěl se totiž na plno věnovat své hudební kariéře a podle něj mu v tom škola doslova bránila. Rozhodl se proto univerzitu opustit a přestěhovat se do New Yorku. To však jeho rodiče neslyšeli rádi a řekli mu, že pokud se skutečně do New Yorku přestěhuje, nedostane od nich ani cent. Travis se i přesto přestěhoval a prvních pár týdnů spal v bytě na podlaze u svého kamaráda, dokud si nevydělal na bydlení.

Spánek až potom

Když Travis Scott studoval na střední škole, zkoušel si postavit ve svém pokoji malé osobní studio. Studio mělo být sice malé, ale i přesto bylo pro jeho pokoj příliš velký. Travisovi v jeho plánech zavazela jeho obří luxusní postel. Travis se proto rozhodl, že se své velké postele vzdá a bude spát v malém křesle. Postele se zbavil a studio mělo konečně dostatek místa.

Strýc Travis

Skutečné jméno Travise Scotta je Jacques Bermon Webster II. Svůj pseudonym “Travis” si vybral z toho důvodu, že se tak jmenoval jeho strýc. Travis měl totiž ke svému strýci vždycky blízký vztah a velmi k němu vzhlížel. Zároveň vůči němu cítil určitou autoritu a respekt, jak on sám často připomíná.

Hudba

Velkou zajímavostí je, že sám Travis se nikdy nepovažoval a nepovažuje za hip hopového umělce a dokonce to několikrát o sobě v různých interviews řekl. Sám tvrdí, že jednoduše tvoří hudbu a nerad by se řadil do nějaké určité kategorie nebo žánru. Nutno podotknout, že tak, či tak jeho hudba a tvorba hip hop silně ovlivnila.

Bubeníkem ve třech letech

Travis se začal věnovat hudbě, když mu byly tři roky. Jako ještě malý kluk uměl hrát na bicí. Později se ale chtěl naučit hrát i na jiné hudební nástroje, a proto zkoušel hrát na klavír. Časem však na klavír hrát přestal, protože si myslel, že na hraní klavíru žádnou holku nedostane. A tak se začal věnovat elektronické hudbě.

Nevlastní otec Kanye

Jak již bylo uvedeno, Travis Scott velmi vzhlížel ke Kanye Westovi a jeho tvorbě. V roce 2012 mu Kanye nabídl, aby podepsal smlouvu s jeho labelem GOOD Music. Travis bez váhání nabídku přijal. La Flame v jednom rozhovoru dokonce řekl, že Kanyeho vnímá jako svého “nevlastního otce”.

Pocta svým přátelům

Scottovo druhé studiové album s názvem Birds in The Trap Sing McKnight, jež vyšlo v roce 2016, je pro Travise srdeční záležitostí. Album totiž věnoval všem svým přátelům, kteří s ním jako děti vyrůstali v Houstonu.

Dokument

V úvodu bylo uvedeno, že o Travisovi vyšel před nedávnem dokument, který popisuje jeho život, slávu a tvorbu. A je tomu skutečně tak, v srpnu roku 2019 vyšel na Netflixu dokument, který sklízí pozitivní ohlasy, jak ze strany fanoušků, tak ze strany kritiků. Dokument je volně přístupný, a to přímo na Netflixu. Snímek můžu určitě jen doporučit, zazní tam spousta zajímavostí a záběrů přímo z Travisových shows, což, jak sami uvidíte, musí být opravdu velký zážitek.

RIP

Jednou se na Facebooku objevila stránka s názvem “RIP Travis Scott”. Tato stránka začala tvrdit, že rapper před nedávnem zemřel. Šíleností je, že více než milion lidí tomu uvěřilo, začalo truchlit a zároveň psát Travisovy pod fotky a sdílet komentáře vzdávající čest zesnulému rapperovi. Uvěřilo tomu dokonce i několik celebrit, a když se o tom rapper dozvěděl, řekl na to jen: “Jsem živý a mám se dobře.”

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit