Koncerty vážné hudby projektu Vážný zájem v průběhu loňského dubna rozezněly domácnosti v Praze, Brně, Liberci, Plzni a v celé řadě dalších měst a vesnic. Na akcích, kde není nutné mít smoking, ale spíše pohodlné bačkory, se s velkým nadšením podíleli nejen „majitelé obývacích pokojů“, ale také desítky umělců. Díky obrovskému zájmu se bude dubnový happening opakovat i letos. Novinkou letošního roku je vývoj webové aplikace, která usnadní organizaci koncertů a především umožní jejich realizace v průběhu celého roku. Vývoj aplikace je možné nyní podpořit na crowdfundingové platformě Hithit.cz.

Koncerty v pohodlí obývacích pokojů jsou zpět

Domácí koncerty nejsou ve světě žádnou novinkou, oblíbené jsou zejména v Berlíně. V České republice na něj poprvé v loňském roce upozornil projekt Vážný zájem, a to dubnovým happeningem, díky kterému se rozeznělo více než 100 domácností po celé České republice vážnou hudbou. Myšlenka je jednoduchá: přes stránky projektu si lidé mohou vybrat, zda chtějí vystoupení hostit u sebe doma, chtějí si ho jen poslechnout či na něm vystoupit. Potřeba je k tomu pouze dostatečně velký obývací pokoj, kam se vejde alespoň 15 posluchačů. Hlavním bodem večera je přibližně hodinový koncert vážné hudby, který si mohou diváci vychutnávat klidně v bačkorách. Nedílnou součástí programu je následná debata nad sklenkou vína a drobným pohoštěním. A proč vážná hudba? Protože je to právě ona, která dokáže spojovat lidi, kteří by se jen tak nepotkali.

Díky aplikaci koncerty po celý rok

V dubnu se úspěšný projekt opět vrátí do českých domácností. Zájemci z řad pořadatelů, hostů i umělců se mohou již nyní registrovat na stránkách domacikoncerty.cz. Novinkou letošního roku je vývoj webové aplikace, která umožní celoroční pořádání koncertů a zásadně zjednoduší kontakty mezi hudebníky. Pro všechny uživatele bude poté zdarma.

„Abychom byli schopni vývoj aplikace realizovat, rozhodli jsme se pro crowdfundingovou sbírku na Hithit, kde bychom rádi získali 250 000 Kč,“ říká violoncellista Tomáš Jamník, jeden ze zakladatelů projektu Vážný zájem. Veškeré vybrané finance půjdou na organizaci domácích koncertů a vývoj nové aplikace. Pro přispěvatele je připravena celá řada odměn – od praktického vybavení koncertního účastníka, přes vouchery na uspořádání koncertu kdykoliv během roku, po realizaci vlastních koncertních řad.

Více informací na:

Hithit.cz

domacikoncerty.cz

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit