Kdo by v dnešní ukvapeně rychlé době neznal společnost Apple? Její výrobky má dnes takřka každý, i když produkty nepatří zrovna k těm nejlevnějším na trhu. Společnost je známá díky Stevu Jobsovi, který je zakladatelem. Filmů o něm bylo natočeno hned nespočetně mnoho, protože jeho život byl jedna velká motivace pro každého začínajícího, pokročilého i zběhlého podnikatele. Mezi nejznámější produkty této společnosti patří samozřejmě iPhone nebo například iPad.

Člověk by si řekl, že této společnosti musí zisky jenom růst. Jenže v současné ekonomice nad tímto myšlením každý polemizuje, protože řada firem krachuje nebo se pohybuje v červených číslech, druhá skupina naopak dosahuje rekordních zisků. Nic mezi tím není. Naštěstí společnost Apple patří do druhé skupiny. Její zisk stoupl ve čtvrtletí o necelých dvanáct procent, což je zisk, za který se rozhodně nemusí stydět – to ani omylem.

Pro představu zisk stoupl na osm celé dvě miliardy dolarů, což je v přepočtu zhruba nějakých sto devadesát miliard korun a nějakých pár miliard nahoru. Za tento úspěch může zejména velký prodej iPhonů, dále iPadů a také počítačů, tedy Maců. Tato společnost se nyní řadí k těm, které se mohou pyšnit ziskem, jenž překonal veškerá očekávání analytiků. Podle samotné společnosti bude zisk v dalším čtvrtletí ještě lepší.

Co plánuje společnost dál?

O tom, že zisk v dalším čtvrtletí dosáhne zase rekordních výšin, je firma přesvědčená proto, že by měla totiž nabídnout na trhu nový iPhone 8. Ten by měl být mnohem lepší, než co si o něm myslíme. Zakulacený vzhled je už jistý, což je jakési vybočení z aktuální rutiny iPhonu, nicméně je to jisté vyrovnání se s konkurenčním Samsungem Galaxy s8. K tomu by však mělo přibýt hlavně odemykání telefonu nikoliv pomocí dotyku a otisku prstu, ale díky snímání obličeje.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?