Kdo by v dnešní ukvapeně rychlé době neznal společnost Apple? Její výrobky má dnes takřka každý, i když produkty nepatří zrovna k těm nejlevnějším na trhu. Společnost je známá díky Stevu Jobsovi, který je zakladatelem. Filmů o něm bylo natočeno hned nespočetně mnoho, protože jeho život byl jedna velká motivace pro každého začínajícího, pokročilého i zběhlého podnikatele. Mezi nejznámější produkty této společnosti patří samozřejmě iPhone nebo například iPad.

Člověk by si řekl, že této společnosti musí zisky jenom růst. Jenže v současné ekonomice nad tímto myšlením každý polemizuje, protože řada firem krachuje nebo se pohybuje v červených číslech, druhá skupina naopak dosahuje rekordních zisků. Nic mezi tím není. Naštěstí společnost Apple patří do druhé skupiny. Její zisk stoupl ve čtvrtletí o necelých dvanáct procent, což je zisk, za který se rozhodně nemusí stydět – to ani omylem.

Pro představu zisk stoupl na osm celé dvě miliardy dolarů, což je v přepočtu zhruba nějakých sto devadesát miliard korun a nějakých pár miliard nahoru. Za tento úspěch může zejména velký prodej iPhonů, dále iPadů a také počítačů, tedy Maců. Tato společnost se nyní řadí k těm, které se mohou pyšnit ziskem, jenž překonal veškerá očekávání analytiků. Podle samotné společnosti bude zisk v dalším čtvrtletí ještě lepší.

Co plánuje společnost dál?

O tom, že zisk v dalším čtvrtletí dosáhne zase rekordních výšin, je firma přesvědčená proto, že by měla totiž nabídnout na trhu nový iPhone 8. Ten by měl být mnohem lepší, než co si o něm myslíme. Zakulacený vzhled je už jistý, což je jakési vybočení z aktuální rutiny iPhonu, nicméně je to jisté vyrovnání se s konkurenčním Samsungem Galaxy s8. K tomu by však mělo přibýt hlavně odemykání telefonu nikoliv pomocí dotyku a otisku prstu, ale díky snímání obličeje.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit