…a měli pravdu, svým způsobem.

Maturita. Čtyři roky na škole, kde se učím, dostávám známky, takže se očekává, že to umím a oni stejně přijdou, “Hele, my ti to nevěříme, tak se nauč všechno za 4 roky a my si to ověříme.” a já řeknu “Dík, to bude legrace.” Jakoby snad o nějakém pomyslném intelektu a budoucnosti mělo rozhodovat to, že do sebe narveme 100 otázek a odpapouškujeme je před komisí.

Budou vám říkat: “Musíš přečíst všechny knihy, nebo nemáš šanci.” “Uč se průběžně, svaťák ti nestačí.” “Všechny otázky si zpracuj sám.” A vy budete říkat: “Kouknu se na filmy a přečtu obsahy.” “To zapomenu do května.” A vrátíte se ke svojí klasický prokrastinaci, která u vás úspěšně fungovala po celou dobu střední školy, stejně jako u mě.

Víte, možná to úplně neignorujte.

Najednou byl duben, spolužáci panikařili, učitelé ještě víc, protože nás pořád víc zajímalo, jak maturitu oslavíme, než jestli jí uděláme. Panika byla i u nás doma, protože jsem pořád v ruce neměla žádné papíry, žádné zvýrazňovače. Spíš jsem začala do Googlu zadávat “jak si u maturity vytáhnout otázku, kterou chci”, načež mi vyskočil odkaz na knihu Tajemství, která nás učí o pozitivních myšlenkách a umění je využívat, a magická koule na vestirna.com mi řekla, že URČITĚ ANO, takže určitě chápete, že jsem si maturitou byla docela jistá.

I přes tyto všechny jistoty jsem 14 dní seděla doma, a kromě hledání nových meme stránek jsem se fakt učila. Naučila se snad každou blbou řeku, horu, všechny části OSN, EU, hlavy Ústavy i jaké jsou druhy trestných činů. K češtině jsem teda přečetla asi 4 knížky, ale po škole jsem rozhlašovala, že jsem všechno přečetla. A i přesto jsem si vytáhla jednu jedinou otázku ze který jsem si pamatovala akorát, že Artur Shopernhauer nenáviděl ženy a podle něj je největší lidská vůle sexuální. Karma?

Pravděpodobnost, že si vytáhnete otázku, kterou chcete, je 1:25, pravděpodobnost, že si vytáhnete tu, co nechcete, je 1 000 000:25, nemluva o tom, že na losech jsem taky vyhrála max. dvacku. Takže až si budete říkat, že si tu jedinou otázku určitě nevytáhnete, tak si vzpomeňte na všechno špatný, co jste si udělali a tu otázku se nějak naučte, protože mě nezradil Jidáš, ale všichni filozofové 19. a 20. století.

Jenom ta magická koule se mohla zmínit, že můj čas přijde až v září.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit