Každodenní život v době karantény, reflexe společnosti a jedinečné období, se kterým  každý pracuje po svém. To jsou jen některá z témat, která ztvárňují ve svých fotografiích studenti Ateliéru vizuální komunikace. Vernisáž výstavy jejich souborů s názvem “VIDÍM KOHO CO VIDÍM KOHO CO VIDÍM KOHO CO” proběhne v galerii Czech Photo Centre 30. června, fotografie pak budou k vidění do 15. srpna.

Výstava představuje vizuální koláž sloužící k vyjádření určité doby, ve které se naše společnost ocitla. Svou práci představí autoři Milan Arnošt, Jiří Kocián, Jitka Kozáková, Matěj Koudelka, Barbora Nosková, Tereza Veselá, a Šárka Zavadilová. Přestože se od sebe výrazně odlišují svou vizualitou a tvůrčími přístupy, spojuje je právě silné vyjádření pocitů či nálad, které často přesahují jedince a dotýkají se celé společnosti.

Příběhy se prolínají od čistě dokumentární tvorby přes módní a portrétní fotografie až po jasně konceptuální projekty založené na principech apropriace. Společným jmenovatelem pro všechny je zkoumání hranic ve fotografickém prostoru a zároveň hledání nového vyjádření v médiu vizuální komunikace. Kde jsou hranice umění a fotografie a jestli vůbec ještě nějaké jsou, i tyto otázky si klade výstava, která reflektuje téma nejen samotnými díly, ale i způsobem své instalace.

Výstava bude slavnostně zahájena ve čtvrtek 30. června v 18 hodin v galerii Czech Photo Centre. K vidění bude do 15. srpna každý všední den kromě pondělí od 11 do 18 hodin, o víkendech od 10 do 18 hodin.

Kurátorkou výstavy je Štěpánka Stein.

Další informace o výstavě najdete na webových stránkách Czech Photo Centre nebo na facebookové události.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit