Dnes, 26. května, se v pražském Veletržním paláci uskutečnila tisková konference značky Adidas, která zde představila svoje dvě absolutní novinky. Nové kopačky X a ACE jsou revolucí ve fotbalu. Podívejte se na exkluzivní reportáž i Vy.

Jedna z nejznámnějších sportovních značek, Adidas, představila světu své dva trumfy pro rok 2015. Kopačky ACE a X jsou novou vlajkovou lodí a nahradí tak dosavadní typy F50, Predator, Nitrocharge a 11Pro.

Přední světoví trenéři, v čele s Pepem Guardiolou, se shodují, že na hřišti jsou důležité dva typy hráčů. Ti, jež mají vše pod kontrolou, a ti, kteří si libují v chaosu. Tvůrce hry a nezkrotné dravce. Právě na tyto hráče jsou nové kopačky uzpůsobeny.

ACE15

Kopačky ACE15 se zaměřují na hráče, kteří tvoří hru, vyžadují naprostou kontrolu a tahají za nitky při tvoření útočných šancí. Takovými hráči jsou například Manuel Neuer, Mesut Özil, James Rodríguez nebo Ivan Rakitić. Jejich předvídavost a tvořivost přeměňují trenérovy plány ve skutečnost. A právě kopačky ACE15 jim toto poskytují. ACE15 jsou vyrobeny z nejkvalitnějších a nejlehčích dostupných materiálů. Nový design a rozmístění kolíků dodává hráčům maximální kontrolu, jaká tu ještě nebyla. Povrch kopačky je tvořen z tzv. NSG (non-stop-grip), který umožňuje kontrolu míče za jakéhokoliv počasí.

ACE15
adidas ACE15

 

 

X15

Kopačky X15 jsou naopak navrženy pro hráče, kteří si libují v chaosu a momentu překvapení. Jiskry, které zažehnou útok. Akce, jenž zvedají diváky ze židle, jsou jejich specialitou. Takovými hráči jsou například Thomas Müller, Gareth Bale, Karim Benzema nebo Luiz Suaréz. Kopačky X15 jsou navrženy pro jejich nepředvídavost a útok bez jakéhokoliv varování. X15, díky svému kompresnímu límcy, skvěle padnou na nohu a poskytují komfort, kterému u fotbalových bot není rovno. Lehká konstrukce z nich dělá jedny z nejlehčích bot na trhu. Nová podrážka se speciálními kolíky je navržena pro maximální stabilitu a pohyb po trávníku. Jedná se také o první kopačky bez tří pruhů. Znak Adidasu je umístěn na patě kopačky, což značí další krok vpřed.

X15
adidas X15

Tiskové konference se zúčastnili fotbalová legenda Pavel Nedvěd, nejlepší střelec Synot ligy David Lafata a mladý talent Ladislav Krejčí. Právě on a Lafata byli hlavními testovači těchto nových kopaček. David Lafata obdržel typ ACE15, což se k jeho stylu přesně hodí. Přestože je to skvělý střelec, jeho hra je spíše o tvořivosti než o chaosu před brankou. Ten byl z kopaček velice nadšený. Líbilo se mu, že jsou velice lehké a kontrola míče s nimi dostává úplně nový rozměr. Ladislav Krejčí byl ze svých X15 nadšen ještě více. Podle něj se jedná o nejlepší boty na trhu a hraje se s nimi jako v pohádce. Střelba, dotyk, běh… všechno na jedničku. Navíc se mu prý líbí extravagantní barvy.

Řeč také přišla na nadcházející Mistrovství Evropy, které se koná v Praze od 17. do 30. června. Ladislav Krejčí, který je nominován do sestavy českého národního týmu tvrdí, že Češi mají slibnou šanci postoupit ze skupiny a poté se dostat třeba i do finále. Fotbalové zápasy jsou přece jen nevyzpytatelné a stačí jen malá chybička k tomu, aby bylo vše jinak. Celý národ bude jistě tuto velkolepou událost sledovat a podporovat nejen Láďu, ale i celý český tým na cestě za titulem.

Premiéru si kopačky ACE15 a X15 odbydou během finále Ligy mistrů UEFA, v sobotu 6. června v Berlíně. Od 1. července budou dostupné v adidas Stores, ve vybraných značkových prodejnách adidas, ve specializovaných fotbalových obchodech, vybraných prodejnách sítí A3 Sport, Sportisimo a Intersport a na www.adidas.cz/fotbal.

A co Vy ? Zvolíte si Chaos nebo Kontrolu ? #bethedifference

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit