Poslední červnový víkend ovládne Prahu skateboardový festival Excelent Mystic Sk8 Cup 2015, který letos slaví 21. výročí. Závod se koná 26. – 27. – 28. června v Praze na ostrově Štvanice, kde nejlepší světoví  skateboardisté pojedou ve street skateparku a bowlu o prize money 700.000 Kč (30.000USD) a v přilehlé Relax zóně Vás pohltí festivalovou atmosférou živé koncerty a DJs.

Přibližně 150 profesionálních skateboardistů z cca 25 zemí bude závodit od pátku do neděle v disciplínách streetstyle, bowl (bazén) a best trick. Holky závodí v disciplíně streetstyle. Pátek startuje předkvalifikací streetstyle pro Evropské jezdce. V sobotu se jede kvalifikace streetstyle, z té postupuje 29 jezdců do nedělního semifinále. Loňský vítěz Martin Pek postupuje přímo do semifinále a vítěz letošní kvalifikace obdrží “Golden Ticket” přímo do finále. V sobotu se také jede kvalifikace v disciplíně bowl. Finále v obou disciplínách bude v neděli odpoledne, bowl se jede v 16:00 hodin a finále streetu v 18:00 hodin. Závody zakončí disciplína best trick, ve které si jezdci ve skateparku vyberou překážku, na které zkouší ty nejnáročnější triky. Předání originálních pohárů a prize money bude po 20:00 hodině. Závod bude hodnotit Association of International Skateboarders, která zajišťuje rozhodčí a zpracovává výsledky.

Relax zóna nabídne skvěle ozvučenou Excelent stage, na níž v pátek vystoupí pražská kapela Pipes & Pints a legendární Suicidal Tendencies (USA), tedy formace neodmyslitelně spjatá se skateboardovou scénou. Sobotní program upřesníme v květnu a nedělní závěrečný koncert bude patřit labelu Big Boss (CZ). Živou stage vystřídá po 22:00 hodině Red Bull DJ stage, na které se objeví například DJ Ian Pooley, IM Cyber, Lucas Hulan, Loutka a další.

Kromě hudebního programu mohou návštěvníci vyzkoušet obratnost prstů ve fingerboardingu, sklouznout se na skimboardu nebo jen ležet v trávě a sledovat na velkoplošné obrazovce živý přenos závodu. Festivalovou náladu doplní restaurace, stánky s občerstvením a bary. Samozřejmostí jsou obchody se skateboardovým vybavením a oblečením.

Závod bude v sobotu a v neděli přenášen živě na stránkách www.prima-cool.cz včetně komentáře určeného pouze pro živý přenos, který divákům z celého světa zprostředkuje v angličtině detaily o jezdcích a jejich tricích.

Street Skating at the Mystic Sk8 Cup

Nejnovější informace jsou na Facebooku a webu Excelent Mystic Sk8 Cup 2015.

www.excelentmysticsk8cup.cz

www.facebook.com/ExcelentMysticSk8Cup

www.facebook.com/events/924710720885336/

PROGRAM:

Pátek 26. Června

10.00 – 14.00

registrace a trénink
15.00 – 18.00

street předkvalifikace evropských jezdců
19.00

koncerty a djs

Pipes & Pints (CZ)

Suicidal Tendencies (USA)

Sobota 27. Června
12.00

street kvalifikace

mužů a žen
17.00

kvalifikace bowlu
19.00

koncerty a djs

(Speciální host bude upřesněn v květnu)

Sunday 28th June
13.00

street semifinále
17.00

finále bowlu
18.30

street finále

20.00

předání prize money

20.30

koncerty a djs

James Cole Live
La4 & DJ Wich
PSH Live

Dj Ian Pooley (DE)

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK V SÍTI TICKETSTREAM

Vstupenky na Excelent Mystic Sk8 Cup 2015 jsou v prodeji v síti Ticketstream. V dubnu a květnu stojí 3 denní permanentka 650kč, večerní vstupenky stojí 200kč. V červnu vstupenky v předprodeji zdraží a na místě pak bude 3 denní permanentka za 950kč a večerní lístky za 300kč. Děti do 140cm mají vstup zdarma.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit