Mysteriózní thriller Playground od švédského autora bestsellerové krimi série s komisařem Joonou Linnou vychází v češtině 30. srpna 2016. Ve Švédsku se knihy prodalo již přes 200 000 výtisků, práva jsou prodána do 15 zemí.

Playground je již nyní k dispozici v předprodeji jako e-kniha. Palmknihy, Kosmas, eReading a Alza prodávají titul do 30. srpna 2016 za zvýhodněnou cenu 139 Kč.

Autorská dvojice manželů Ahndorilových, píšící pod pseudonymem Lars Kepler, se v knize inspirovala osobní zkušeností s klinickou smrtí otce jednoho z autorů, kterému na několik minut přestalo bít srdce při operaci. Když po zákroku přišel k vědomí, velmi živě vyprávěl o místě, které pro něho bylo skutečnější než svět, do něhož se probudil. Na tomto základu autoři vystavěli napínavý příběh poručíka švédské armády Jasmin Pascalové­-Andersonové a tajemného přístavního města, které představuje přechod mezi životem a smrtí a panuje v něm krutý a nespravedlivý systém.

V České republice se dosud prodalo více než tři sta tisíc výtisků knih z krimi série o komisaři Joonu Linnovi. Celosvětově se série, která vychází ve čtyřiceti zemích, prodalo pět a půl milionů knih. Vydání dalšího dílu série plánuje nakladatelství Host na první čtvrtletí roku 2017. Ve Švédsku kniha pod názvem Kaninjägaren vychází letos v říjnu.

V nakladatelství Host již vyšlo: Hypnotizér (2010), Paganiniho smlouva (2011), Svědkyně ohně (2012), Písečný muž (2013) a Stalker (2015).