V pátek 2. září od 18:00 proběhne v pražském obchodě Queens release nové F/W kolekce od My Dear Clothing, a tak jsem ještě předtím vyzpovídal zakladatele této české značky.

Ahoj. Pověz nám na začátek, jakej je tvůj nejoblíbenější My Dear piece ever? Co ty osobně nejradši nosíš přímo od vás?

Moje nejoblíbenější věc, to je docela těžký… Vždycky se nadchnu pro nový věci, když je vidím, takže momentálně je to tahle nová kolekce. A nejpyšnější jsem na novej střih triček  se zvláštní střihem crewnecku.

Kolik máš cca. tetování a jaké bylo tvé první?

Tetování mám zhruba 50, teď jsem to teda musel ještě přepočítat, hehe. No a první mám nápis na spodní straně bicáku. To mi bylo 16.

14139508_10209002284965655_1212296900_o

Co ostatní značky v ČR/SR? Jaký máš na ně názor? Plánujete s nějakou značkou v Česku nebo na Slovensku nějakou spolupráci?

Rozhodně to teď jde hodně nahoru. Nechci nějak poukazovat na žádnou značku, co mě od ní nebaví a co mě štve. Každej má jinej názor a jinej pohled na oblečení, takže nikoho soudit nehodlám. Máme tam něco prohozenýho na základě dobrejch vztahů s jednou značkou, něco o budoucí spolupráci, ale rozhodně to nebude v blízký době…

Z jiných rozhovorů jsem se o tobě dozvěděl to, že se hodně zajímáš o anglické undergroundové a streetwearové značky. Mohl bys být konkrétnější?

Jojo, v době, kdy se všichni uháněj jen za tím největším trendem Supreme, Bape, Palace… si řada lidí neuvědomuje, že existuje taky hodně značek, co nejsou tolik vidět, ale dělají super věci a někdy i s daleko větším příběhem a zapálením. Rozhodně neříkám ale, že tyhle tři velikáni dělají špatný věci. Taky se občas utrhnu a nakoupim něco od nich, ale říkám to, že když se o to člověk zajímá, tak pak nenakupuje podle toho, v čem bude mít největší obdiv u kámošů, ale podle toho, co ho osobně nejvíc zaujme.

IMG_9800

Vytvořili jste merch k Logicovu albu “Ze Dna”. Nechal vám v tom volnou ruku a nebo na tom spolupracoval s vámi? Byl toto jen takový menší “odskok” od toho, co děláte, a nebo plánujete třeba do budoucna udělat další merch pro někoho jiného?

S Kubou se spolupracovalo skvěle. Je to hodně pracovitej človek a naše spolupráce spočívala v tom, že se Kuba na dva dny v tejdnu urval do Pardubic a dělali jsme na tom společně. Myslím, že je to taky docela vidět, že ty věci jsou trochu odlišný od naší tvorby. Momentálně žádnej merch neplánuju, je potřeba se nejdřív soustředit na posouvání značky jako takový.

Za pár dní bude off-line drop věcí z vaší spolupráce se streetwear obchodem Queens v jeho pražské pobočce. Jaké věci si tam budeme mít možnost pořídit a jak vznikal lookbook?  Vypadalo to velmi zajímavě. Dále by mě zajímalo něco ohledně střihu některých věcí, protože vypadal jinak, než např. ostatní věci od vás. A ještě spojitost Addictu, eventu od NobodyListen-a, s releasem kolekce.

Tak offline drop bude v pátek od 18:00, hrát nám tam k tomu bude svůj DJ set NikTendo a bude to do 20:00. Pak se přesouváme na Addict, kde budeme mít catwalk show a kde představíme taky všechny kousky kolekce. Pak se tam bude promítat video, který každým dnem uvidíte i na našich sociálních sítích.

IMG_9654

Lookbook vznikl asi před půlrokem. Myslím, že jsem byl zrovna někde v baru, když mě napadlo to nafotit s tygrama. S Adamem Bakayem už to máme nastavený tak, že se spíš vždycky divíme, jak moc se to dá ještě posouvat, ale vždycky se to nějak dokáže. Už máme nápad i na další focení.

IMG_9753

Střih je rozhodně jinej. Jsou tam dva druhy triček. Jeden druh je klasickej, trochu prodlouženej od našich prvních triček, ale jinak dost podobnej, a druhej druh je takovej baggy. Širší a delší rukávy, trochu širší střih v bocích. Pak tam jsou ještě bombery z plyše a se zlatým saténem uvnitř a crewnecky, který mají zase jinak udělanej spodek. No, nechte se zase trochu překvapit.

Jaké máš plány do budoucna?

Do budoucna… Už mám v plánu další kolekci, něco už mám v hlavě, ale potřebuju to ještě všechno zrealizovat, což už začíná bejt docela těžký. Taky pár produktů pro Jägermeister mám v hlavě. Všechno to teď začnu realizovat.

Nějaký vzkaz na závěr, třeba pro lidi, co by tě mohli brát jako inspiraci nebo chtějí začít s něčím podobným, jako děláš ty?

Zůstat sám sebou a přenést to do svojí tvorby. A hlavně nezapomenout, že nic není nemožný.

Snad jste se z rozhovoru dozvěděli nějaké věci, co jste předtím nevěděli, a já to už jen ukončím touto krásnou fotkou, kde Zbyněk ukazuje svou lásku k tapírům.

14163643_10209002285005656_1272190970_o

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit