V minulosti bylo autorádio spojeno v podstatě jenom s tím, že jste si ho zapnuli, naladili určitou frekvenci a dále už jenom hrála hudba. Dnes doba pokročila a moderní 2din autorádia umí o mnoho více věcí. Ty základní ale stále zůstávají a tak ani nadále není problém s tím, že si naladíte konkrétní AM a FM frekvenci. K tomu všemu si ale můžete snadno pustit i hudbu vlastní. A to skrze vaši flashku, nebo CD či DVD, stejně jako není problémem mít svou hudbu uloženou na paměťové kartě, která se vloží do příslušného slotu.

Spárování s mobilním telefonem

Ano, v dnešní době se skutečně nejedná o nic neobvyklého. Samozřejmostí je to, že dané spárování je bezdrátové, pomocí technologie Bluetooth. A co konkrétně lze díky tomu docílit? Je to poměrně prosté. Můžete třeba využít funkci handsfree a bezpečně pomocí rádia telefonovat. Stejně tak platí, že vám může autorádio pomoci i s tím, že budete právě skrz něho ovládat samotný telefon. Poslední inovativní věc je třeba možnost streamování hudby. Jak je vidět, jedinečných možností je v daném směru více než dost. U mnohých rádií samozřejmě není problém s kompatibilitou jak u telefonů, které využívají operační systém Android, tak není problém ani u mobilních telefonů, které využívají operační systém iOS.

Multimediální centrum

Co je jedinečným prvkem současných moderních autorádií? Je to zcela pochopitelně dotykový displej. Nejenom, že právě ten může být využití k jednoduchému ovládání, ale zapomenout nelze ani na to, že prostřednictvím něho lze zobrazovat třeba obrázky, stejně jako není problém prostřednictvím něho sledovat různá videa, nebo i filmy. Autorádio se tak může stát i jedinečným multimediálním centrem pro každého kdo hledá i ve svém automobilu mnoho zajímavé zábavy. Navíc díky kvalitnímu rozlišení konkrétních displejů je o dokonalý zážitek skutečně maximálně postaráno.

GPS navigace

Jet kamkoliv do neznáma, dnes už není žádným problémem. Z jakého důvodu?  Je to zcela pochopitelně proto, že každé moderní autorádio má dnes i zabudovanou GPS navigaci. Tedy navigační modul. Potom už stačí jenom propojení s anténou a je jasně známá konkrétní poloha. Potom už stačí jenom aktualizovaná mapa, díky které není problém dojet kamkoliv. A to právě jenom z toho důvodu, že je ve voze moderní rádio.

Možnost přizpůsobení

Vynikají v tom hlavně autorádia se systémem Android. Ty se v podstatě nijak neliší třeba od tabletů – jenom nabídnou funkce využitelné ve vašem voze. Právě díky danému operačnímu systému tak máte jedinečnou možnost si rádio přizpůsobit doslova obrazu svému. Máme na mysli třeba to, že není problém si snadno doinstalovat různé prospěšné programy a aplikace, které mohou na cestách přijít vhod. Ani to není nic nemožného a jasně to ukazuje, kam až se segment autorádií dokázal v dnešní době posunout.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit