I když je Highjump spojován především s létem a pohodou u lomu v plavkách, rozhodli se organizátoři této akce udělat něco jiného. Něco víc bláznivého a možná i šíleného. Do vody, která v lomu v Hřiměždicích měla okolo 3 stupňů Celsia skočil vracejícím se návštěvníkům již dobře známý skokan Laso Schaller z výšky přesahující 20 metrů. Započal tak přípravu na letní Highjump, na který se můžete těšit v termínu 5. – 6. srpna 2022. Jak se Lasovi do ledového lomu skákalo, můžete vidět v exkluzivním videu.

Skok do ledové vody lomu nedaleko Příbrami byl dlouho připravován. Na místě byly připraveni záchranáři a na skokana ve vodě dohlížel potapěč. Bezprostředně po skoku Laso skok okomentoval: „Skok do lomu v polovině února byla výzva. Jsem vždy rád, když mohu přijet do Hřiměždic. Voda byla dost Ice Cold.“  Třiatřicetiletý Švýcar s brazilskými předky má za sebou skok světového rekordu. V roce 2015 se vrhnul ze skály do vody z výšky 58,8 metrů a stanovil tak největší výšku, ze které se kdy kdo rozhodl skočit do vody.

Závody Highjump se v Hřiměždicích uskuteční již po třiadvacáté. Pořadatelé závodů slibují dechberoucí podívanou, jíž v tuto chvíli komunikují s předními světovými skokany, kteří by v lomu měli skákat z můstku vysokého až 25 metrů. Závody se v lomu konaly i minulý rok, ovšem za omezených podmínek. Nyní však pořadatelé plánují udělat akci v takovém měřítku, jaké znají fanoušci před pandemii covidu. Kromě skokanského programu bude připraven hudební doprovodný program na několika podiích.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit