Před týdnem se v hřiměždickém lomu uskutečnil již 19. ročník oblíbené akce Desperados Highjump, která mísí sportovně-hudební aktivity a každoročně vítá světovou špičku závodníků v cliffdivingu, neboli v extrémních skocích do vody.

Letošní ročník, co se do počtu návštěvníků týče, zcela jistě překonal všechny předchozí a lom doslova praskal ve švech. Závody skoků do vody z výšky 12, 16 a 20 metrů, skoky z houpačky nebo z 27 metrové plošiny, exhibiční a bolestivé placáky, flyboardy a další adrenalinové zážitky a do toho večerní hudební program, který okořenila česká jména jako Smack, Kapitán Demo, Prago Union, DJ Wich nebo zahraniční Smash Hifi – to vše si užili všichni, kteří se mezi 3. a 5. srpnem nacházeli na Highjumpu.

Z povedené akce jsme přinesli i povedený fotoreport, který v kompletním počtu fotek najdeš na našem Facebooku. Nyní ti přinášíme výběr těch nejlepších okamžiků zachycených na 35 fotografiích, o které se zasloužil fotograf Kuba Zeman.

Tak zase za rok a cliffdivingu zdar!

foto: Kuba Zeman

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit