Sziget festival začal. Po prvním dnu a noci jsou po zemi vidět první odpadlíci. Těžko říct, zda vyčerpaní z několikahodinového tančení nebo z přemíry alkoholu, který tekl proudy až do pozdních ranních hodin. Tímhle zdravím hlavně partičku Irů stanující o pár metrů dál, kterým se baterka v repráku stále nechtěla vybít.

Co ale hudba? K tý se dalo těžko něco namítat. Rádiovými hity proslulá kapela Clean Bandit, “bezhitový” Stormzy, kterému se povedlo rozskákat celé prostranství pod hlavní stage a nebo Lykke Li – Švédka, která se rozhodně nebojí latexu a většina ji zná jen podle songu I Follow Rivers.

Z hlavní stage jsme si odskočili i na komorní vystoupení slovenského rappera Strapa, který přes to, že měl pod pódiem pět a půl fanouška, vytvořil příjemnou rodinnou atmosféru pro Čechy a Slováky a pár zbloudilých Maďarů.

Jediné menší zklamání přišlo s hlavní hvězdou večera – Kendrickem Lamarem. Ten přišel o 45 minut později, aby tak svůj set zkrátil jen na pár štěků. Ty štěky sice byly skvělý… a Kendrick rapoval jak o život. Ale i tak si nejeden fanoušek připadal ošizený. I přes to si pak většina Szigeťanů zlepšila náladu v zaplněné techno aréně v podobě dřevěného kolosea.

foto: Kryštof David (edit: Kuba Zeman)