Sziget festival začal. Po prvním dnu a noci jsou po zemi vidět první odpadlíci. Těžko říct, zda vyčerpaní z několikahodinového tančení nebo z přemíry alkoholu, který tekl proudy až do pozdních ranních hodin. Tímhle zdravím hlavně partičku Irů stanující o pár metrů dál, kterým se baterka v repráku stále nechtěla vybít.

Co ale hudba? K tý se dalo těžko něco namítat. Rádiovými hity proslulá kapela Clean Bandit, “bezhitový” Stormzy, kterému se povedlo rozskákat celé prostranství pod hlavní stage a nebo Lykke Li – Švédka, která se rozhodně nebojí latexu a většina ji zná jen podle songu I Follow Rivers.

Z hlavní stage jsme si odskočili i na komorní vystoupení slovenského rappera Strapa, který přes to, že měl pod pódiem pět a půl fanouška, vytvořil příjemnou rodinnou atmosféru pro Čechy a Slováky a pár zbloudilých Maďarů.

Jediné menší zklamání přišlo s hlavní hvězdou večera – Kendrickem Lamarem. Ten přišel o 45 minut později, aby tak svůj set zkrátil jen na pár štěků. Ty štěky sice byly skvělý… a Kendrick rapoval jak o život. Ale i tak si nejeden fanoušek připadal ošizený. I přes to si pak většina Szigeťanů zlepšila náladu v zaplněné techno aréně v podobě dřevěného kolosea.

foto: Kryštof David (edit: Kuba Zeman)

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit