Jeden z Havlíčkobrodských podchodů dostal o víkendu 31. 10 – 1. 11. 2015 neobvyklý vzhled. Z iniciativy organizace Urban Art Projekt se uskutečnil první ročník Urban Art Festival v Havlíčkově Brodě. Na Vysočinu zavítali přední čeští street artoví umělci Lacmo, Piano, Pauser, Keim, Yudoe06 a Chemis.

Jednotné téma “Akce a Reakce” přispělo k celkovému ucelení podchodu a procházející je tak vyzván k nezapomenutelné vizuální cestě. Přechodem z jedné strany na druhou se tak stáváme účastníkem děje. Každé jednotlivé dílo pak nabízí divákovi širokou škálu barev a nálad, které si každý může užít a vychutnat po svém. Díky vizuální ucelenosti a zároveň různorodosti si tak každý najde část podchodu, která nejvíce oslovuje, baví, nebo vyvolává jakýkoliv jiný pocit, což byl největší záměr akce a připraveného tématu.

V rámci Urban Art Festivalu proběhla i hudební doprovodná akce v místním klubu OKO, kde byla také vystavena díla, která veřejnosti představila umělce a jejich tvorbu. Tímto se mohli zůčastnění seznámit s umělci, kteří v podchodě tvořili umělecké a unikátní díla. Umělci  Lacmo, Piano, Pauser, Luděkeim, Yudoe06, Chemis.

Sami jsme byli velmi příjemně překvapeni, jak moc pozitivních reakcích street art obdržel, od veřejnosti z tisku, sociálních sítí a od lidí procházející podchodem. To je pro nás největší odměna a také to byl prioritní cíl, který jsme si na počátku projektu nastavili. Urban Art Festival má jednu hlavní motivační myšlenku: Vdechnout život a zpříjemnit zchátralé a jednotvarné urbanisticke prostory, které nás všechny obklopojí v každodenním životě.

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří první ročník Urban Art Festivalu podpořili, podíleli se na jeho uskutečnění, městu Havlíčkův Brod, obchodu Queens a týmu studiostudio.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit