Jeden z Havlíčkobrodských podchodů dostal o víkendu 31. 10 – 1. 11. 2015 neobvyklý vzhled. Z iniciativy organizace Urban Art Projekt se uskutečnil první ročník Urban Art Festival v Havlíčkově Brodě. Na Vysočinu zavítali přední čeští street artoví umělci Lacmo, Piano, Pauser, Keim, Yudoe06 a Chemis.

Jednotné téma “Akce a Reakce” přispělo k celkovému ucelení podchodu a procházející je tak vyzván k nezapomenutelné vizuální cestě. Přechodem z jedné strany na druhou se tak stáváme účastníkem děje. Každé jednotlivé dílo pak nabízí divákovi širokou škálu barev a nálad, které si každý může užít a vychutnat po svém. Díky vizuální ucelenosti a zároveň různorodosti si tak každý najde část podchodu, která nejvíce oslovuje, baví, nebo vyvolává jakýkoliv jiný pocit, což byl největší záměr akce a připraveného tématu.

V rámci Urban Art Festivalu proběhla i hudební doprovodná akce v místním klubu OKO, kde byla také vystavena díla, která veřejnosti představila umělce a jejich tvorbu. Tímto se mohli zůčastnění seznámit s umělci, kteří v podchodě tvořili umělecké a unikátní díla. Umělci  Lacmo, Piano, Pauser, Luděkeim, Yudoe06, Chemis.

Sami jsme byli velmi příjemně překvapeni, jak moc pozitivních reakcích street art obdržel, od veřejnosti z tisku, sociálních sítí a od lidí procházející podchodem. To je pro nás největší odměna a také to byl prioritní cíl, který jsme si na počátku projektu nastavili. Urban Art Festival má jednu hlavní motivační myšlenku: Vdechnout život a zpříjemnit zchátralé a jednotvarné urbanisticke prostory, které nás všechny obklopojí v každodenním životě.

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří první ročník Urban Art Festivalu podpořili, podíleli se na jeho uskutečnění, městu Havlíčkův Brod, obchodu Queens a týmu studiostudio.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE