Máte rádi originální, barevné oblečení a rádi vybočujete z davu? Nebo máte nějaké oblečení, co by potřebovalo nějak vylepšit, aby bylo na ulici vidět? Tak přesně pro vás tu je Petr Jáchym, dekoratér textilu, designer interiérů, automobilů a malíř intuitivních obrazů.

7

Moderní módní trendy se snaží podtrhnout unikátnost každého z nás, proto i nový styl Merkurio fashion vyzdvihuje to, co je na člověku jedinečné. Podtextem těchto výtvorů jsou barva, energie a emoce.

Tvorba oblečení je založena na propojení mezi autorem a člověkem, který bude daný textil nosit, což tedy v praxi znamená to, že si daný člověk, co si chce nechat vyhotovit daný kus oblečení, řekne, jak by to mělo vypadat, jaké se mají použít barvy a nebo může autorovi nechat volnou ruku. Vzniká tak tedy ojedinělý kus, který jakoby vystupoval z člověka, jemuž je určen.

Textilní materiál, který je pro dekoraci ideální, musí obsahovat poměrné procento bavlny, aby na něm barvy dobře držely. Jedná se o barvy, které jsou vysoké kvality, vyrobeny v EU a opatřeny potřebnými atesty o jejich kvalitě. Barvy mají na finálně dekorovaném textilu odolnost vůči praní v pračce na teplotu 40°C.

8

„Dekoruji na textil nebo obuv, který mi zákazník dodá. Toto je ideální předpoklad k tomu, abychom dosáhli ideálu v tom, že mu oděv dokonale padne.“  – Petr Jáchym

Když jde o obuv, nabízí se nám samozřejmě Converse, což jsou boty textilní, takže se na nich dobře chytí používaná barva. Botu barvy zpestří a budete mít jediný exemplář na světě, což je dáno tím, že žádná bota, kterou si necháte přebarvit, nebude stejná, jako například ta první.

9

Boty jsou tedy barvené ručně a Petrovi trvá barvení jednoho páru cca. 1-2 hodiny.

Tímto článkem jsem vám chtěl představit jak Merkurio, tak tedy i Petra Jáchyma včetně toho, co dělá. Jestli máte zájem si nechat vylepšit boty či nějaké oblečení, koukněte buďto na webové stránky Petra nebo pište na jeho email – jachym.petr@email.cz.

10