Máte rádi originální, barevné oblečení a rádi vybočujete z davu? Nebo máte nějaké oblečení, co by potřebovalo nějak vylepšit, aby bylo na ulici vidět? Tak přesně pro vás tu je Petr Jáchym, dekoratér textilu, designer interiérů, automobilů a malíř intuitivních obrazů.

7

Moderní módní trendy se snaží podtrhnout unikátnost každého z nás, proto i nový styl Merkurio fashion vyzdvihuje to, co je na člověku jedinečné. Podtextem těchto výtvorů jsou barva, energie a emoce.

Tvorba oblečení je založena na propojení mezi autorem a člověkem, který bude daný textil nosit, což tedy v praxi znamená to, že si daný člověk, co si chce nechat vyhotovit daný kus oblečení, řekne, jak by to mělo vypadat, jaké se mají použít barvy a nebo může autorovi nechat volnou ruku. Vzniká tak tedy ojedinělý kus, který jakoby vystupoval z člověka, jemuž je určen.

Textilní materiál, který je pro dekoraci ideální, musí obsahovat poměrné procento bavlny, aby na něm barvy dobře držely. Jedná se o barvy, které jsou vysoké kvality, vyrobeny v EU a opatřeny potřebnými atesty o jejich kvalitě. Barvy mají na finálně dekorovaném textilu odolnost vůči praní v pračce na teplotu 40°C.

8

„Dekoruji na textil nebo obuv, který mi zákazník dodá. Toto je ideální předpoklad k tomu, abychom dosáhli ideálu v tom, že mu oděv dokonale padne.“  – Petr Jáchym

Když jde o obuv, nabízí se nám samozřejmě Converse, což jsou boty textilní, takže se na nich dobře chytí používaná barva. Botu barvy zpestří a budete mít jediný exemplář na světě, což je dáno tím, že žádná bota, kterou si necháte přebarvit, nebude stejná, jako například ta první.

9

Boty jsou tedy barvené ručně a Petrovi trvá barvení jednoho páru cca. 1-2 hodiny.

Tímto článkem jsem vám chtěl představit jak Merkurio, tak tedy i Petra Jáchyma včetně toho, co dělá. Jestli máte zájem si nechat vylepšit boty či nějaké oblečení, koukněte buďto na webové stránky Petra nebo pište na jeho email – jachym.petr@email.cz.

10

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit