Třeboňsko je vyhledávaným místem pro dovolenou na kolech, a není to náhoda!

Místní krajina je jako stvořená pro profesionální i začínající cyklisty. Těm, kteří jí chtějí objevovat nabízí nespočet zajímavostí, jako jsou památky, krásná příroda a mnoho dalšího. Navíc si na Třeboňsku skvěle zajezdíte i pokud zrovna nemáte fyzičku jako Arnold Schwarzenegger, protože na vás čeká rovinka s pár malými převýšeními, které vyšlápnete i na skládačce. Není tak problém za den na kole ujet padesát kilometrů.

Pokud se do Třeboně rozhodnete vyrazit na kole, tak vám doporučujeme se první den rozjezdit na krátkém, ale zajímavém, okruhu nazvaném Cesta okolo Světa. Ne, nenechte se zmást názvem, cesta má jen 13 km, oním světem je totiž rybník. Na cestě uvidíte řadu zajímavostí, jako je zámek, hrobka nebo historický pivovar Regent.

Až Cestu kolem Světa zvládnete, tak bude na čase zkusit něco delšího. Přímo se nabízí cesta hlubokým lesem Hradečkem k řece Lužnici. Která ústí po pěkné zpevněné cestě až k restauraci Emy Destinové, kde se můžete občerstvit. Z ní se dáte směrem na malou vesničku pojmenovanou Stará Hlína, a to už budete jen kousek od největšího rybníka v Čechách Rožmberka, je pak jen na Vás z jaké strany ho objedete. To bylo jen několik málo návrhů na výlety po Třeboňsku.

Ať už se do této perly jižních Čech chystáte s rodinou, nebo přáteli, tak věříme, že budete nadšení jako mi a budete se do tohoto kraje pravidelně vracet.

Článek je reklamní sdělení