Jméno hudebního skladatele Hanse Zimmera může být některým z vás neznámé. Věřte mi ale, že hned několik jeho skladeb jste si již minimálně jednou pobroukávali během dlouhé chvíle. Nevěříte? Zlom v kariéře tohoto německého rodáka přišel v roce 1988, kdy složil soundtrack k filmu Rain Man. Za tento počin přišla také jeho první nominace na Oscara.

photo: musicserver.cz

Jeho netradiční podání klasické hudby dělí kritiky na dva tábory. Jedni ho milují, druzí mu nemohou přijít na jméno. Nic ale nemůže popřít fakt, že Hans Zimmer si místo na výsluní určitě zaslouží. Jeho hudbu jste totiž mohli slyšet ve filmech Lví král, Gladiátor, Piráti z Karibiku, Pearl Harbor, Šifra mistra Leonarda, Hannibal, Temný rytíř, Počátek, Interstellar a v mnoha dalších. Na svém kontě má hned několik nominací na Oscara, Grammy, Zlatý Glóbus nebo Satellite Awards.

Skladatel se v Praze ukázal už v loňském roce v rámci svého celosvětového turné a že šlo o neopakovatelný zážitek, potvrzuje i tato reportáž. Večer má být znovu rozdělen na dvě části. V první zazní známé skladby z filmů jako zmiňovaný Lví král nebo Gladiátor, později však dojde i na ty novější z Temného Rytíře nebo Počátku, které by měli navíc okořenit speciální hosté. Vstupenky na koncert, který proběhne 4. 6. 2017 v pražské O2 aréně, pořídíte v síti Ticketportal.