Perfektní oblečení je definováno zejména tím, jak se pohybuje a chová na lidském těle,“ tvrdí ředitelka designového oddělení NikeWomen Sportswear Johanna Schneider. „Nejdůležitější je, jak se v oblečení cítíme. Ženská silueta vyžaduje dokonalou rovnováhu mezi lichotivým střihem a funkčností!“ A to přesně splňuje nová kolekce Nike Tech Pack.

Tato rovnováha tvoří středobod její designérské filozofie. Během studia na škole módního designu ESMOD v Berlíně se nejvíce soustředila na módní oblečení pro výkonné sportovce. Více než 10 let se pak snažila propojit svou zálibu v akčních sportech s pouličním stylem, který je nejvíce znát na jejích projektech Acronym, Stone Island a NikeLab.

Jarní kolekce sportovního oblečení Nike Tech Knit byla vytvořena týmem expertů včetně designérky Jessicy Lomax. „Jsme si vědomi toho, že v každém ženském šatníku jsou zásadní kousky, které tam nesmí chybět – kožená bunda, džíny, obyčejné bílé tričko,“ připomíná Johanna Schneider. Hlavní idea je nejprve oddělit a následně opět spojit hlavní podstatu těchto módních kousků pomocí Nike materiálů, jako je Tech Knit.

Nová kolekce je navržena tak, aby byla funkční i při změnách počasí napříč ročními obdobími. „Během jara jsme neustále vystavováni klimatickým změnám. Přecházíme často ze zimy do tepla a musíme se vypořádat s mokrými i suchými podmínkami,“ vysvětluje Johanna Schneider. „Naše motto ‚vypadat dobře, cítit se dobře, hrát dobře bylo v průběhu tvoření kolekce naší hlavní inspirací. Vytvořili jsme inovativní kolekci z řady Nike Tech Pack, která nabízí různé možnosti stylingu podle vašich potřeb.“

Inovace je v této kolekci patrná hlavně v použitých materiálech a v konstrukci vzorů. Spojuje v sobě prvky pohodlí a výkonu. Nové kalhoty Nike Tech Knit jsou o něco užší a více sofistikované než jejich předchozí verze. Vesta Nike Tech Knit, která je inspirována ikonickou kolekcí Nike Windrunner, zase slouží jako ultralehká parka. Johanna Schneider vytvořila spolu se svým designérským týmem modely, které mohou být jednoduše nošeny spolu nebo každý zvlášť.

Jarní kolekce Nike Tech Pack 2017 bude k dostání pro muže i ženy od 26. ledna na nike.com a u prodejců.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit