Úspěšná tříletá spolupráce značky ODIVI návrhářky Ivy Burkertové s módním domem Haifa al Muhanna vyústila ve vytvoření minimalistické kolekce Ramadan. Společná záliba v oversized střihu a velmi neotřelé nahlížení ženskosti daly vzniknout jedinečným modelům bořícím kulturní stigmata, které hledají společnou definici krásy a ukazují nositelku jako pouštní princeznu. Kolekce je k dostání na vybraných akcích v Saúdské Arábii a její část i v pražském studiu ODIVI.

Iva Burkertová se na cestách inspiruje často a ráda. Na předchozí kolekce otevírající téma opouštění komfortní zóny a zajetých kolejí navázala spanilou jízdou pouští a spoluprací s Haifou al Muhanna, mladou osvícenou podnikatelkou ze Saúdské Arábie. Úspěšná tříletá spolupráce vedla k vytvoření jedinečné minimalistické kolekce Ramadan, uvedené do prodeje 5. května, v den začátku postního měsíce.

ODIVI se i tentokrát vydala na průzkum zcela nových krajin: materiály budoucnosti vystřídaly látky natolik tradiční jako len a lehké košiloviny; komunikace provázející vznik kolekce pro změnu probíhala několik měsíců výhradně přes Skype a WhatsApp. Výsledkem je 40 looků vycházejících ze střihů a vizuality typické pro kolekce ODIVI, a přesto reflektujících zcela odlišnou kulturu a svět.

Do kolekce se promítla oběma dámám společná záliba v oversized střihu košil a kalhot, nechybí ani plisé sukně nebo klasický ODIVI střih saka známý již z kolekce SS2017, pouze v jiném stylingu. Kolekce pracuje s geometrickými tvary, jež působí obzvlášť zajímavě v kombinaci s futuristickými, holografickými doplňky. Detail odhalených ramen je odpovědí na otázku, co na sobě může žena odhalit, aniž by záměr působil prvoplánově.

„S nápadem na vytvoření společné kolekce přiletěla Haifa na loňský Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Mým osobním zadáním se stal střet kultur, vnímání různých světů, boření předsudků, vzájemná interpretace znaků a hledání společného krásna,“ vysvětluje prvotní inspiraci Iva Burkertová. „Nositelka kolekce vyčnívá jako růže vykvetlá v poušti – ta tam samozřejmě nevykvete téměř nikdy a v tom právě spočívá ona neuvěřitelnost: je pokaždé silná, krásná a prostě odlišná,“ dodává jedním slovem Haifa al Muhanna.

„Nejhezčí částí spolupráce bylo bezpochyby focení, kdy jsme se s celým týmem vydali do pouště a konečně zasadili kolekci tam, kam patří a byli tak svědky jejího oživnutí. Další výzvou samozřejmě bylo dodat vše v šibeničním termínu před ramadánem, který začal 26. května. To, že si Haifa s maminkou jen pár dní před spuštěním prodeje osobně přijela pro poslední balíky, je už takovou třešinkou na dortu,“ usmívá se Iva: „Vypadá to každopádně, že si pro velký úspěch střihneme i zimní kolekci, byť v menším měřítku.“

Kolekce bude k dostání na vybraných akcích v Saúdské Arábii a vybrané kousky také v pražském studiu ODIVI.

 

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit