Téměř po deseti letech se brněnský Queens přestěhoval do nové lokality. V polovině května letošního roku otevřel pobočku v samém srdci města na rohu ulic Dvořákova a Váchova, kudy proudí asi 2 000 lidí denně. Připojil se tak k dynamickým podnikům jako je Wolfgang Store, Bar, který neexistuje, Burger Inn, Lokál, nebo 4pokoje sídlícím na atraktivní adrese v centru Brna.

O vzhled prodejny s rozlohou 105a její vybavení se postaralo mladé designérské duo Boris Klimek a Lenka Damová. Prostor je jednoduchý a čistý, dominují mu odstíny černé a bílé oživené rostlinami. Veškerá pozornost se tak přirozeně soustředí na vystavené zboží. Interiér odráží DNA firmy, která prodává tenisky a streetwear: kovové stojany na oblečení mají podobu nákupní tašky, nízké stolky zase vypadají jako krabice od bot. Venkovní vzhled prodejny respektuje historickou hodnotu budovy. Celková investice do nového obchodního místa se pohybovala v řádech stovek tisíc korun.

Queensu se daří, jeho roční obrat roste až o 40 %, a letošek se tak se snese ve znamení expanze. Queens Brno není jedinou novou pobočkou, se kterou firma tento rok přišla. Hned v lednu 2017 koupila streetwear & sneakers divizi ostravské firmy Woodies včetně kamenné prodejny v centru Ostravy, za jejímž designem stojí architekt Petr Kundrát z firmy PROJEKTSTUDIO. Do konce roku pak Queens ještě rozšíří své prostory v Praze: v plánu je otevření flagship store a přesun do nových kanceláří. Autory interiérů obou pražských projektů jsou také Klimek a Damová.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?