Téměř po deseti letech se brněnský Queens přestěhoval do nové lokality. V polovině května letošního roku otevřel pobočku v samém srdci města na rohu ulic Dvořákova a Váchova, kudy proudí asi 2 000 lidí denně. Připojil se tak k dynamickým podnikům jako je Wolfgang Store, Bar, který neexistuje, Burger Inn, Lokál, nebo 4pokoje sídlícím na atraktivní adrese v centru Brna.

O vzhled prodejny s rozlohou 105a její vybavení se postaralo mladé designérské duo Boris Klimek a Lenka Damová. Prostor je jednoduchý a čistý, dominují mu odstíny černé a bílé oživené rostlinami. Veškerá pozornost se tak přirozeně soustředí na vystavené zboží. Interiér odráží DNA firmy, která prodává tenisky a streetwear: kovové stojany na oblečení mají podobu nákupní tašky, nízké stolky zase vypadají jako krabice od bot. Venkovní vzhled prodejny respektuje historickou hodnotu budovy. Celková investice do nového obchodního místa se pohybovala v řádech stovek tisíc korun.

Queensu se daří, jeho roční obrat roste až o 40 %, a letošek se tak se snese ve znamení expanze. Queens Brno není jedinou novou pobočkou, se kterou firma tento rok přišla. Hned v lednu 2017 koupila streetwear & sneakers divizi ostravské firmy Woodies včetně kamenné prodejny v centru Ostravy, za jejímž designem stojí architekt Petr Kundrát z firmy PROJEKTSTUDIO. Do konce roku pak Queens ještě rozšíří své prostory v Praze: v plánu je otevření flagship store a přesun do nových kanceláří. Autory interiérů obou pražských projektů jsou také Klimek a Damová.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit