Ve skutečnosti jich jsou stovky – místa, která se vymykají lidskému chápání. Ať už mluvíme o přírodních úkazech a nebo těch, které má na svědomí lidská ruka. Pojďme se společně podívat na zajímavá místa plná tajemství.

5. Kamenné koule v Kostarice

Jeden z nejzáhadnějších archeologických objevů byl objeven v Kostarice. První objev těchto záhadných koulí se datuje do roku 1930. Byly nalezené na banánové plantáži. Jejich velikost byla různá – od několika centimetrů až po průměr do dvou metrů. Ty největší dosahují váhy 16 tun. Kulatost na nich však není to nejzáhadnější. Jsou i neskutečně přesné takže koule stejných průměrů jsou na milimetry stejné a vůbec se od sebe neliší. Navíc po roky byly vystavované větru, slunci i vodě, ale i přesto zůstaly dokonalé a bez jediného porušení. Pravděpodobně byly vytvořeny lidskou rukou, avšak odborníci se nemohou schodnout na tom kdo, kdy a proč je vytvořil.

1488677
zdroj: paranormal.komis-site.eu

4. Nazca Lines

Jak se starověké civilizaci Nazca podařilo dosáhnou něčeho, co je skoro nemožné a proč vůbec něco takového vytvořili? To je asi otázka, na kterou se nikdy nedozvíme odpověď. Tyto geoglyfy jsou masivní obrazce “vytesané” do horké pouště v Peru. Říká se jim Nazca Lines podle civilizace staré 2000 let, která mohla být pravděpodobně předky Inků. Ale abychom byli přesní, nikdo vlastně neví, kdo z nich tyto záhadné pouštní obrazce vytvořil. Existují různé hypotézy, ale ani jedna z nich nebyla zatím potvrzena. Nejvíce přijímanou terorií však je to, že obrazce mají rituální náboženský význam a slouží jako způsob komunikace s bohy. Jiní tvrdí, že jde o gigantický astronomický kalendář, další, že se jedná o označení podzemní vody použitelné pro zavlažování, a nebo je tu i teorie o mimozemském původu, kdy čáry měly být vytvořeny samotnými návštěvníky z kosmu při přistání.

zdroj: http://www.explorebyyourself.com/en/peru/about_the_country/nasca_lines/
zdroj: explorebyyourself.com
zdroj: http://www.explorebyyourself.com/en/peru/about_the_country/nasca_lines/
zdroj: explorebyyourself.com

3. Yonaguni Monument

Yonaguni je podvodní útvar, který se nachází u ostrovů Ryuku v Japonsku. Probíhající debata se zabývá hlavně tím, jestli je tento nádherný monument přírodní úkaz nebo ho vytvořil člověk. Pokud jej vytvořil člověk, v což hodně lidí věří, tak jak a kým to bylo postaveno? A hlavně za jakým účelem by kdokoliv postavil něco takového pod vodou?

zdroj: http://www.allmystery.de/themen/ar98927
zdroj: allmystery.de

2. Stonehenge

Stonehenge, jedna z nejznámějších památek obklopena nejednou záhadou, je kamenný útvar, který se nachází v Anglii. Jedna z otázek, která se přímo nabízí je – jak mohli lidé 3000 let před Kristem dopravit obrovské kameny doprostřed louky a vytvořit z nich stavbu, která nemá ve světě obdoby? Záhadou však nejsou jen kameny, ale také zvláštní poznámky, které jsou na nich vyryty. Jsou to zřejmě asrologické záznamy, které dokazují, že Stonehenge sloužilo jako obřadní pohřebiště. Kruhovitá stavba však v sobě ukrýva i další zvláštnost – dokonale odráží zvuk. Síla kamenných „reproduktorů“ by se dala přirovnat k rockovému koncertu třeba slavných Rolling Stones. Ze Stonehenge si tedy jako suvenýr odnesete prazvláštní nepopsatelný pocit, který prý v mnohých návštěvnících mystická stavba zanechává.

zdroj: http://www.oxfordscientificfilms.tv/portfolio-item/secrets-of-the-stonehenge-skeletons/#!prettyPhoto
zdroj: oxfordscientificfilms.tv

1. Göbekli Tepe

Před dvanacti tisíci lety z neznámých důvodů, se poprvé v historii shromáždili stovky lidí aby organizovaně postavili obrovksý komplex staveb. Je postavený z více než 200 masivních dvaceti tunových kamenných pilířů, které byly velmi přesně postaveny do pečlivě připraveného kruhového půdorysu. Doposud je prozkoumáno pouze 5% komplexu, proto není možné říci, jako funkci měla tato stavba zastávat.

zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Göbekli_Tepe
zdroj: en.wikipedia.org

Uvidíme, jestli se časem podaří prozkoumat nejen těchto 5 míst ale i další, která čekají na prozkoumání. Pro další díl TOP 5 zajímavostí sledujte CZECHMAG!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit