Zmrzlina je rozhodně jedním z nejlepších způsobů, jak se v létě zchladit. Všichni rozhodně znáte příchutě jako vanilková, čokoládová, jahodová nebo pistáciová. Existují ale zmrzliny netradičních příchutí, které by si asi jen tak někdo nedal.

Pálivý kozí sýr s dýní

Začněme trochu z lepší stránky. Tato příchuť sice zní nepřitažlivě, ale věřte, že pokud byste si měli vybrat nějakou pochoutku z tohoto seznamu, byla by to pravděpodobně tato. Zmrzlina prý opravdu chutná jako smíchaný kozí sýr s dýní, ale není výrazně pálivá.

Zmrzlina s příchutí uhlí

Při slově uhlí by se dalo představit mnoho využití tohoto neobnovitelného zdroje energie. Nejspíše by vás ale nenapadlo, že se vyrábí i zmrzlina s touto příchutí. Ale ano, je to pravda. Opravdu tato příchuť existuje a barva zmrzliny je opravdu černá.

Zmrzlina s příchutí uhlí (zdroj: geekologie.com)

Zmrzlina z krokodýlích vajec

Tato zmrzlina má nejenom příchuť krokodýlích vajec, ale také se z nich vyrábí. K výrobě se používají vajíčka bez zárodků, přesto je tato sladkost jedním z pokrmů, které ochránci zvířat nevidí rádi.

Cikádová zmrzlina

Zmrzlina s příchutí a kousky cikád se prodává především v přímořských oblastech. Zde se také cikády vyskytují v nejhojnějším počtu. I přestože jsou tito tvorové dosti otravní, především pokud se snažíte usnout, asi byste jim nepřáli skončit ve zmrzlině.

Chobotnicová zmrzlina

Od cikád k chobotnicím. Chobotnice je již samo o sobě pro některé dosti odpudivé zvíře. Co ale pokud je chobotnice ve zmrzlině? To už by vadit nemuselo, jelikož už není chobotnice ani slizká ani živá.

Chobotnicová zmrzlina (zdroj: cz.pinterest.com)

Zmrzlina s příchutí bramborových chipsů

Chipsy a zmrzlina jsou dvě dosti oblíbená jídla. Tak proč je nespojit a nevtvořit zmrzlinu s příchutí chipsů? Na rozdíl od předešlé zmrzliny nejsou v této kousky chipsů, jelikož se jedná pouze o příchuť.

Vajíčková zmrzlina

Vejce asi nebudou tou pravou příchutí zmrzliny pro ty, kdo nemají rádi například vajíčkovou pomazánku. Podobně prý chutná i tato zmrzlina.

Žraločí zmrzlina

Žraloci jsou dokonalí predátoři ale jsou také pochoutkou především v Asii. Dělají se z nich polévky i steaky a mnoho dalších pokrmů. Někdo se ale rozhodl udělat zmrzlinu se žraločí příchutí.

Žraločí zmrzlina (zdroj: www.poptens.com)

Zmrzlina s příchutí koňského masa

Někteří lidé berou výrobky z koňského masa jako delikatesu a jiní je považují za nepoživatelné. Přesto ale existuje zmrzlina s příchutí koňského masa a můžete ji koupit ve stánku specializovaném na koňské maso.

Kaktusová zmrzlina

Kaktusová zmrzlina nebo spíše dřeň by nemusela být tak divnou příchutí, pokud zohledníme příchutě předešlé.

Kaktusová zmrzlina (zdroj: www.bruisedpassports.com)

Zmrzlina z mateřského mléka

Ano, je to doopravdy tak. Při výrobě této zmrzliny se místo mléka kravského používá mléko mateřské. I když je mateřské mléko výživnější, nežli to kravské u mnohých by se tato zmrzlina nestala jejich nejoblíbenější.

Humrová zmrzlina

Zmrzlina s humrovou příchutí jistě zachutná milovníkům tohoto jídla. Chutná totiž prý přesně jako čerstvý humr. U této zmrzliny je dokonce možnost zakoupení pouze zmrzliny s příchutí či dokonce i s kousky humra.

Humrová zmrzlina (zdroj: www.giffordsicecream.com)

Medúzová zmrzlina

Těla medúz jsou sice tvořena více jak z 90 % vodou, i tak se z nich vyrábí zmrzlina. Stejně jako u zmrzliny předešlé je zde možnost zakoupení zmrzliny s kousky medúz či pouze příchuť.

Zmrzlina s příchutí Viagry

Zmrzlináři jsou velice vynalézaví. Vyrobili totiž i tuto zmrzlinu, která se barvou dosti podobá té šmoulové prodávané i u nás v České republice.

Zmrzlina s příchutí Viagry (zdroj: www.knijff.com)

Zmrzlina s příchutí kravského jazyku

Ano, existuje i takováto příchuť zmrzliny. Dá se předpokládat její větší oblíbenost mezi milovníky uzenin a masa. Je ale dosti pravděpodobné, že by si tímto nechtěli kazit chuť.