Zmrzlina je rozhodně jedním z nejlepších způsobů, jak se v létě zchladit. Všichni rozhodně znáte příchutě jako vanilková, čokoládová, jahodová nebo pistáciová. Existují ale zmrzliny netradičních příchutí, které by si asi jen tak někdo nedal.

Pálivý kozí sýr s dýní

Začněme trochu z lepší stránky. Tato příchuť sice zní nepřitažlivě, ale věřte, že pokud byste si měli vybrat nějakou pochoutku z tohoto seznamu, byla by to pravděpodobně tato. Zmrzlina prý opravdu chutná jako smíchaný kozí sýr s dýní, ale není výrazně pálivá.

Zmrzlina s příchutí uhlí

Při slově uhlí by se dalo představit mnoho využití tohoto neobnovitelného zdroje energie. Nejspíše by vás ale nenapadlo, že se vyrábí i zmrzlina s touto příchutí. Ale ano, je to pravda. Opravdu tato příchuť existuje a barva zmrzliny je opravdu černá.

Zmrzlina s příchutí uhlí (zdroj: geekologie.com)

Zmrzlina z krokodýlích vajec

Tato zmrzlina má nejenom příchuť krokodýlích vajec, ale také se z nich vyrábí. K výrobě se používají vajíčka bez zárodků, přesto je tato sladkost jedním z pokrmů, které ochránci zvířat nevidí rádi.

Cikádová zmrzlina

Zmrzlina s příchutí a kousky cikád se prodává především v přímořských oblastech. Zde se také cikády vyskytují v nejhojnějším počtu. I přestože jsou tito tvorové dosti otravní, především pokud se snažíte usnout, asi byste jim nepřáli skončit ve zmrzlině.

Chobotnicová zmrzlina

Od cikád k chobotnicím. Chobotnice je již samo o sobě pro některé dosti odpudivé zvíře. Co ale pokud je chobotnice ve zmrzlině? To už by vadit nemuselo, jelikož už není chobotnice ani slizká ani živá.

Chobotnicová zmrzlina (zdroj: cz.pinterest.com)

Zmrzlina s příchutí bramborových chipsů

Chipsy a zmrzlina jsou dvě dosti oblíbená jídla. Tak proč je nespojit a nevtvořit zmrzlinu s příchutí chipsů? Na rozdíl od předešlé zmrzliny nejsou v této kousky chipsů, jelikož se jedná pouze o příchuť.

Vajíčková zmrzlina

Vejce asi nebudou tou pravou příchutí zmrzliny pro ty, kdo nemají rádi například vajíčkovou pomazánku. Podobně prý chutná i tato zmrzlina.

Žraločí zmrzlina

Žraloci jsou dokonalí predátoři ale jsou také pochoutkou především v Asii. Dělají se z nich polévky i steaky a mnoho dalších pokrmů. Někdo se ale rozhodl udělat zmrzlinu se žraločí příchutí.

Žraločí zmrzlina (zdroj: www.poptens.com)

Zmrzlina s příchutí koňského masa

Někteří lidé berou výrobky z koňského masa jako delikatesu a jiní je považují za nepoživatelné. Přesto ale existuje zmrzlina s příchutí koňského masa a můžete ji koupit ve stánku specializovaném na koňské maso.

Kaktusová zmrzlina

Kaktusová zmrzlina nebo spíše dřeň by nemusela být tak divnou příchutí, pokud zohledníme příchutě předešlé.

Kaktusová zmrzlina (zdroj: www.bruisedpassports.com)

Zmrzlina z mateřského mléka

Ano, je to doopravdy tak. Při výrobě této zmrzliny se místo mléka kravského používá mléko mateřské. I když je mateřské mléko výživnější, nežli to kravské u mnohých by se tato zmrzlina nestala jejich nejoblíbenější.

Humrová zmrzlina

Zmrzlina s humrovou příchutí jistě zachutná milovníkům tohoto jídla. Chutná totiž prý přesně jako čerstvý humr. U této zmrzliny je dokonce možnost zakoupení pouze zmrzliny s příchutí či dokonce i s kousky humra.

Humrová zmrzlina (zdroj: www.giffordsicecream.com)

Medúzová zmrzlina

Těla medúz jsou sice tvořena více jak z 90 % vodou, i tak se z nich vyrábí zmrzlina. Stejně jako u zmrzliny předešlé je zde možnost zakoupení zmrzliny s kousky medúz či pouze příchuť.

Zmrzlina s příchutí Viagry

Zmrzlináři jsou velice vynalézaví. Vyrobili totiž i tuto zmrzlinu, která se barvou dosti podobá té šmoulové prodávané i u nás v České republice.

Zmrzlina s příchutí Viagry (zdroj: www.knijff.com)

Zmrzlina s příchutí kravského jazyku

Ano, existuje i takováto příchuť zmrzliny. Dá se předpokládat její větší oblíbenost mezi milovníky uzenin a masa. Je ale dosti pravděpodobné, že by si tímto nechtěli kazit chuť.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit