Život nám občas přivádí do cesty zvláštní náhody, které se na první pohled nedají vysvětlit. CZECHMAG vám přináší dvanáct neuvěřitelných náhod, nad kterými nám zůstává rozum stát.

Skoro jako reinkarnace

Enzo Ferrari, zakladatel automobilové značky Ferrari, zemřel v roce 1988. Asi o měsíc později se narodil fotbalista Mesut Özil. Při pohledu na fotografie se vám může zdát, že jsou oba muži dvojčata – a nejste sami. Setkáváme se tu s důkazem reinkarnace?

Předtucha Titanicu

V roce 1898, čtrnáct let před potopením Titanicu, napsal spisovatel fantasy příběhů Morgan Robertson novelu Futility neboli Titan, která byla pokřtěna jménem “The Titan” a která vypráví příběh lodi, která ztroskotala za podobných podmínek jako Titanic. A nebylo to tedy pouze jméno, ve kterém můžeme vidět záhadnou shodu. Obě lodi byly totiž popsány jako nepotopitelné, měly podobné technické parametry, a tedy měly závažný nedostatek záchranných člunů a k potopení došlo v obou případech vinou ledovce v severním Atlantiku.

Po potopení Titanicu byla kniha znovu vydána pod anglickým názvem Futility nebo také The sinking of the Titan.

Sousedé v jiných stoletích

Slavný skladatel George Handel byl sousedem kytaristy Jimiho Hendrixe – akorát je dělila dvě století. Handel žil v Londýně na Brooklinské ulici číslo 25, zatímco Hendrix žil dočasně ve stejné ulici, jen o dům dál, v čísle 23. Oba byli skvělými a úspěšnými muzikanty, kteří měli svého času velký vliv na hudební dění.

Tragédie na Hoover Dam

Jedním z prvních lidí, kteří zemřeli během výstavby Hooverovy přehrady, byl George Tierney, který zemřel 20. prosince 1922, když přenášel stavební materiál na přípravné práce. Posledním člověkem, který během výstavby zemřel, byl Patrick Tierney – Georgeův syn. A co víc? Stejně jako jeho otec zemřel 20. prosince.

Auta, která se hledala, až se našla

V roce 1895 se v Ohiu srazila dvě auta. Zvláštností této konkrétní nehody je fakt, že v té době byla automobilová výroba v úplných začátcích a v celém Ohiu se nacházela pouze dvě auta. Bohužel v té době neexistovala žádná dokumentace dopravních nehod, a proto dnes neexistují žádné oficiální důkazy, že se tato událost stala.

Spojitosti v životech Lincolna a Kennedyho

Na zvláštní podobnosti narážíme v biografiích dvou amerických prezidentů – Abrahama Lincolna a Johna Fitzgeralda Kennedyho. Tady je několik z nich:

  • Oba byli zastřeleni přímou ranou zezadu do hlavy, a to v pátek před oslavami (Lincoln zemřel těsně před Velikonocemi a Kennedy skonal na Díkuvzdání). Oba byli v dané chvíli doprovázeni svou maželkou a dalším párem.
  • Oba měli čtyři děti.
  • Oba měli přítele, který se jmenoval Billy Graham.
  • Kennedy měl sekretářku, která se jmenovala Mrs. Lincoln. Lincoln pak měl sekretářku se jménem Mrs. John.
  • Jejich nástupcem byl v obou případech víceprezident jménem Johnson a byl jižanský demokrat.

První a poslední voják

Hroby prvního a posledního z britských vojáků zabitých během první světové války jsou od sebe vzdáleny pouhých 6 metrů a jejich náhrobky si hledí do tváře. Toto postavení nebylo vůbec plánováno.

Měl Edgar Allan Poe stroj času?

Kniha Příběhy Artura Gordona Pyma napsaná Edgarem Allanem Poem vypráví příběh čtyř námořníků, kteří přežili potopení vlastní lodi a byli nuceni sníst plavčíka Richarda Parkera. Poe potvrdil, že příběh byl sepsán na základě skutečných událostí, ale to není tak podstatné jako fakt, že 46 let po napsání knihy se potopila skutečná loď a členové posádky, kteří se zachránili, později odhalili, že pro vlastní záchranu museli sníst svého plavčíka, který se jmenoval… Richard Parker. Tato příhoda vedla k odhadům, že slavný americký autor vlastnil stroj času a tuto skutečnou příhodu použil jako inspiraci pro svou knihu.

Bratři, kteří neměli štěstí

V červenci roku 1975 se sedmnáctiletý Erskine Lawrence Ebbin projížděl po svých rodných Bermudských ostrovech na mopedu, když ho na městské silnici srazil taxík. Téměř o rok dříve byl Erskinův bratr, kterému bylo také sedmnáct, zabit. Jel na stejném mopedu a zemřel také po srážce s taxi. Za volantem seděl stejný řidič a vezl stejnou osobu.

Anthony Hopkins a neobyčejná kniha

Jednou herec Anthony Hopkins narychlo sháněl výtisk knihy The Girl from Petrovka (Dívka z Petrovky), kterou napsal George Feifer, aby si mohl nastudovat děj pro stejnojmenný film, kde měl zazářit v hlavní roli. Všechny obchody měly tuto knihu vyprodanou, ale pak jeden výtisk neuvěřitelnou náhodou našel v metru, kde ho někdo zapomněl.

Když se Hopkins později setkal s Feiferem, ten mu sdělil, že sám nemá jedinou kopii této knihy, protože ji kdysi půjčil příteli, který ji zapomněl kdesi v metru.

Zvláštní jméno Římské říše

Město Řím, centrum bývalé Římské říše, bylo dle legendy založeno bratry Romulem a Remem. Nedlouho poté se Romulus stal prvním římským králem. Naopak posledním panovníkem západní Říše Římské byl Romulus Augustus, ačkoliv byl narozen jako Flavius Romulus Augustus. I přesto se do dnes pozastavujeme nad tím, že nejmocnější říše antického světa začala i skončila jménem “Romulus”.

Simpsonovská předpověď Trumpova vítězství v amerických prezidentských volbách

Tvůrci oblíbené americké animované rodiny Simpsonových vytvořili v roce 2000 epizodu, ve které si dělají legraci, že se Donald Trump stane prezidentem Spojených Států. Kdo tehdy mohl tušit, že se to doopravdy stane?

A ještě víc fascinující je fakt, že seriál zobrazil Trumpovu volební kampaň téměř identicky s tím, jak vypadala ve skutečnosti, a kdyby scény nebyly kreslené, jen těžko bychom hledali rozdíl.

zdroj:
brightside.me

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit