Tidal. Pravděpodobně to nikomu z vás nic neřekne, ale mělo by.

Jedná se o aplikaci na bázi Spotify, Deezeru a dalších podobných. Tuhle ale zřizují sami interpreti, mezi kterými nechybí Jay-Z, Madonna, Beyonce, Daft Punk, Alicia Keys a další, kteří se rozhodli, že svoji tvorbu budou digitálně poskytovat už jen přes Tidal, a slibují si tím revoluci v prodeji hudby. Mame se čeho bát?

Mezi prvními interprety, kteří dokázali, že to myslí vážně, je Rihanna, která přes Tidal zveřejnila svůj nový videoklip k písni American Oxygen, kterou též poskytla jen přes zmíněnou aplikaci.

V jejích šlépějích půjdou samozřejmě další a díky tomu se i postupně další interpreti budou též přidávat k Tidalu.

I když měsíční předplatné stojí okolo 200 až 400 korun a poskytuje hudbu i ve formátu .flac pro náročné posluchače, tak na sebe kritika nenechala dlouho čekat.

Podle mnohých se jedná o novodobé ilumináty, kteří chtějí ovládnout svět. Zase. Nacož Madonna reagovala slovy, že přirovnáním k iluminátům se aplikaci dostává největších komplimentů. Podle druhých okleštění svobody, kterou hvězdy poskytovali přes kanál Youtube.

Zatím to tak sice nevypadá, na internetu se bude hudba šířit nelegálně dál, ale řeči o revoluci v hudebním průmyslu by nemusely být jen prohlášením do větru a tím pádem bude ještě zajímavé sledovat, jak si Tidal povede.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit