K oceněním Zpěvák a Objev roku letošních hudebních Cen Anděl si Thom Artway připisuje další vítězství – v prestižní soutěži Czech Fresh, díky které ho čeká natočení videoklipu v jednom z evropských studií YouTube Space, nahrávání v českém studiu Sono, účast na zahraničních showcase festivalech a spolupráce se světovou bookingovou agenturou United Talent Agency, která zastupovala kapely jako Pink Floyd, Muse a nebo třeba Mobyho.

Do soutěže Czech Fresh se přihlásilo více než sto interpetů, ve finále se s Thomem Artwayem setkali Klára & The Pop, Lake Malawi a EuphonixThom Artway ve finálovém kole, které proběhlo 4. července na festivalu Rock for People, zahrál se svou kapelou ve složení Ondřej Jurásek (basová kytara), František Valena (klávesy), Martin Hrabal (bicí) čtyřicetiminutový set písniček nejen z desek Still Standing In the Unknown a The Hedgehog. O vítězství rozhodl Mark Benett, zástupce renomované United Talent Agency.

„Na zahraniční festivaly se moc těším. V zahraničí už jsem hrál a hodně, ale zatím většinou na ulici, jako busker. Mám za sebou ale také jedno turné v Rumunsku. Teď to bude trochu jiné. Vím, že mě čeká hodně práce. Koncerty zahraničních kapel jsou nadupané, nebude jednoduché zaujmout. Ale naplno se do toho položím!“ říká Thom Artway.

Thom Artway

Písničkář Thom Artway (*1993, vlastním jménem Tomáš Maček) pochází z malé moravské vesnice Vlachovice na Valašsku. Vystudoval technické lyceum a po maturitě odešel do Prahy, kde se začal naplno věnovat hudbě. V listopadu 2013 nahrál debutové EP Still Standing In The Unknown a na podzim 2016 pak vydal své první album Hedgehog (Warner Music), na kterém má duet s Markétou Irglovou a Maellou. Čeští posluchači mohli Thoma Artwaye zaznamenat rovněž na soundtracku k filmu Křídla Vánoc, kde se objevila jeho píseň Towards The Sun, nebo díky hitu I Have No Inspiration, který byl součástí reklamního spotu na nejmenovaný bankovní dům. V roce 2017 získal ocenění Zpěvák roku a Objev roku na hudebních Cenách Anděl.

Kromě hudební kariéry je Thom Artway také vášnivým cestovatelem, strávil necelý rok v Austrálii a na Novém Zélandu, kde sbíral zkušenosti a s kytarou v ruce bavil jako busker náhodné diváky v ulicích měst.

Kontakty

Oficiální web: www.thomartway.com

Facebook: www.facebook.com/thomartway

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit