Anglická indie rocková kapela z Manchesteru The 1975 během svého turné vystoupí v přesunutém termínu i Praze ve složení Matty Healy (zpěv, kytara), Adam Hann (kytara), George Daniel (bicí, doprovodné vokály) a Ross MacDonald (baskytara).

The 1975 vyrážejí na evropské turné na podporu svého posledního alba I like it when you sleep, for you are so beautiful yet so unaware of it, v jehož rámci měli původně vystoupit 21. února 2017. Koncert se ale nakonec přeložil na 26.6., kdy kapela vystoupí v pražském Foru Karlín.

V srpnu 2012 vydali své první EP Facedown a 19. listopadu další EP Sex. Na začátku roku 2013 zahájili turné po Spojeném království a následně i Irsku. Na jaře vyjeli na turné po Spojených státech. 4. března 2013 vydali EP Music for Cars obsahující hit „Chocolate” a 20. května vydali další EP. Své první CD The 1975 vydali v roce 2013.

Vstupenky za 820 Kč fource.cz, GoOut.cz a v síti Ticketpro.

 

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit