Festivalová sezóna byla už klasicky zahájena Votvírákem, multižánrovým festivalem v Milovicích u Prahy. Loňský ročník oslavoval nejen svoje desáté jubileum, ale i vyrovnání rekordu v počtu návštěvníků. Povedlo se letos navázat na předchozí úspěch ?

Letošní ročník byl plný očekávání, loni se na letišti v Milovicích sešlo přes 80 000 návštěvníků a i počasí hrálo do karet. Letos tomu tak bohužel nebylo. Už před začátkem festivalu vznikly značné pochybnosti, zda se letošní ročník alespoň přiblíží tomu loňskému. Předpověď počasí nebyla moc pozitivní a finální line-up byl o poznání slabší než ten loňský. Z pohledu Óčko hip-hop stage, se tak v pátek jednalo o menší zklamání.

Každopádně počasí ve výsledku nesehrálo tak velkou roli, jak se čekalo, v pátek se přes letiště přehnal krátký déšť a i když se teploty přes noc držely těsně nad deseti stupni, nejednalo se o žádný velký problém. Každopádně nevím, jestli to bylo počasím, či line-upem, ale letos byl podle mého názoru počet návštěvníků daleko menší.

Nicméně bych osobně zhodnotil festival velice pozitivně. I přes menší návštěvnost na koncertech se paradoxně od loňského festivalu na mnoha shows zlepšila atmosféra a dav se nebál odvázat. Což mimochodem potvrdili živě i Marpo s Maniakem, kteří letošní festival během svých koncertů zhodnotili jako zatím nejlepší! Možná to bylo právě důsledkem slabšího line-upu a lidé se chtěli více urvat, těžko říct. Mezi top vystoupení bych zařadil (už klasicky) divoké a energické shows Troublegangu, Smacka a Maniaka. Za zmínění stoj i díky vzniknuvší atmosféře vystoupení v podání H16, členů labelu Milion+ a legendy V518. Potěšil i koncert slovenských Nerieš a nezklamaly ani fenomenální hlášky MC Geye.

O skvělé atmosféře se můžete přesvědčit na fotkách níže o ty se postaral Lukáš Matoušek.

foto: @matythecreator

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?