Kanada jako druhá největší země světa nabízí zkušenostmi a zážitky nabité léto, nebo klidně i podzim či zimu. Záleží, v jaké době se rozhodnete zabalit a vydat se na zkušenou tam daleko za oceán. Lidmi z celého světa je studium i práce v Kanadě dlouhodobě vyhledávané, a to hned z několika důvodů. Kanada je země s kvalitním životem, srozumitelnou angličtinou a také francouzštinou, překrásnou přírodou, jenž je divoká, severská a ojedinělá, a velkým pracovním trhem, na němž najde uplatnění i ten, kdo neovládá perfektně angličtinu.

Práce a studium v zahraničí – naše zkušenosti

Vydáváte se pouze na pracovní pobyt, anebo chcete zakusit jazykové kurzy v Kanadě? A co když chcete zkombinovat obojí dohromady? Toto rozhodnutí je na začátku vaší cesty zcela zásadní a pokud chcete obě věci zkombinovat, musíte si určit, zda jedete hlavně pracovat a vedle se zároveň učit angličtinu, anebo především studovat a vedle si přivydělávat peníze.

Kombinace studia a práce lze také propojit skrz pracovní stáž v Kanadě. První část svého pobytu student studuje a následně nastupuje na pracovní stáž v oboru, který si předem určí. Jazykové pobyty v Kanadě tak skvěle doplníte i o pracovní zkušenosti.

Pokud se rozhodnete pouze pro studium v zahraničí, Kanada nabízí jazykové kurzy na svých školách ve všech větších městech jako je Montreal, Calgary, Ottava a Toronto. Kurzy se liší délkou i zaměřením, vybrat si můžete obecnou angličtinou, akademickou angličtinu, odbornou angličtinu – medicína, práva, obchod. Školy kromě různých kurzů také nabízí mimoškolní program, či zajišťují ubytování. Tyto věci už však bývají velmi individuální a u jednotlivých škol se liší, proto je dobré si zprvu školy vyhledat a jejich nabídky porovnat dle svých potřeb.

Studentská víza do Kanady

Pokud si zvolíte jazykový kurz delší než šest měsíců, musíte mít studentské vízum, které má v celé řadě případů také pracovní povolení. Povolení se většinou vztahuje na dvacet hodin týdně během vyučování a na dobu neomezenou během prázdnin. Vízové požadavky se však mění, proto neváhejte navštívit webové stránky kanadského imigračního, kde jsou informace vždy aktuální. Víza do Kanady jsou českými občany velmi žádaná, ať už se jedná o studentská, WH víza či pracovní víza, která umožňují získání trvalého pobytu a imigraci.

Pracovní vízum do Kanady

Nejrozšířenější možností jsou Working Holiday víza, která jsou určená pro lidi od 18 do 35 let a dovolují jim rok cestovat a pracovat po celé Kanadě. Turistické vízum (eTA povolení) neumožňuje legální práci v Kanadě. Získat dlouhodobější pracovní vízum není pro české občany úplně jednoduché. Pokud však máte domluvenou práci s kanadským zaměstnavatelem, žádost o pracovní vízum je mnohem jednodušší. Nabídka práce v Kanadě je široká, a kromě klasických prací v hotelnictví, či restauracích nabízí také spoustu možností práce na farmě nebo práce v lese. Možná je také práce bez znalosti jazyka jako uklízečka či skladník, avšak jako u každé práce v zahraničí, alespoň minimální znalosti jazyka (angličtiny nebo francouzštiny) zvýší vaše šance na úspěch.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit