Již ve středu začíná jedna z největších českých studentských akcí – Student Fest, který poprvé proběhne jako open air. Od 16. do 19. června promění pražskou Štvanici ve festivalový ostrov. Představí jména jako MC Gey, 7krát3, Bratři nebo Shizzle Orchestra. Kromě hudby se návštěvníci mohou těšit také na studentské výstavy, sekáč, promítání, workshopy, debaty a nově i Snowpanic Skate Contest v areálu Mystic Skateparku.

Dvanáctý ročník Student Festu přináší hned několik novinek. První z nich je místo konání, které se z několika podniků v okolí Národní třídy přesunulo ven na ostrov. Druhou je intenzivní zapojení skateové komunity. Pro ni je na středu 16. června připraven ve spolupráci se Snowpanic shopem a Mystic Skateparkem Skate Contest, DJ school a promítání celovečerního filmu se skateovou tématikou Mid90s (Jonah Hill) a krátkých studentských snímků.

Čtvrtek pak patří přednášce s Transparency International na téma Demokracie a korupce a debatě pro začínající kapely s předními českými hudebními profesionály. V sobotu, poslední den festivalu, proběhne blešák, výstava studentských prací, live podcast Vyhonit ďábla na téma bolest a sex a zmíněná hudební noc.

Rozhodli jsme se opustit prostory Národní třídy a vytvořit tak nový koncept festivalu, který staví na stejných hodnotových základech, ale je v letním období a programem o něco blíže jeho cílové skupině. Usilujeme tak o vytvoření studentského ostrova, kde si mohou studenti jeden den v roce zajít na výstavu, divadelní představení, zahrát si fotbal a jít na koncert.“ zve hlavní organizátorka studentka Arts managementu Barbora Luczy. 

Student Fest je především o studentské pospolitosti. Od svých začátků v roce 2009 se postupně rozrostl v jednu z největších studentských akcí v ČR. Festival je zaměřen na mladé publikum a představování převážně středoškolských umělců. Mezi hlavní cíle festivalu patří podpora nadějných umělců, podněcování mladých lidí k vlastní tvorbě i cílevědomému myšlení a kulturní rozvoj mladého publika. Akci organizují studenti středních a vysokých škol pod hlavičkou organizace Nerudnýfest.cz. 

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji – pro mladší 26 let za 200 Kč, pro ostatní pak za 300 Kč. Na místě budou k dostání za 300 Kč (do 26 let) / 400 Kč (ostatní). Lístky je možné zakoupit v síti GoOut.

Kompletní program na www.facebook.com/pg/Studentfestcz/events a www.studentfest.cz.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit